CHP'den Metal İşçisinin anlaşması ile ilgili açıklama

CHP'den Metal İşçisinin anlaşması ile ilgili açıklama

31 Ocak 2018 Çarşamba 10:23

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Sevim Turan, Türk Metal Sendikası’nın MESS ile yaptığı son görüşmede istediği zam oranını almasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Sevim Turan, Türk Metal Sendikası’nın MESS ile yaptığı son görüşmede istediği zam oranını almasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Emekçilerin yaptığı haklı mücadelenin olumlu sonuçlanmasının mutluluk verici olduğunu söyleyen Turan, her zaman olduğu gibi emekçilerimizin her daim yanlarında olarak destekçileri olacaklarını söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi İlçe Başkanlığı, Türk Metal Sendikasının MESS ile yaptığı görüşmelerden istediği sonucu almasından dolayı memnuniyetini belirtti. İlçe Başkanı Sevim Turan tarafından yapılan açıklamada; sendika yönetimi ile MESS arasında imzalar atıldı. Sözleşmeye göre işçilere yüzde 26 oranında zam yapıldı.  Bu oran metal işçilerimizin istediği ve memnuniyetle karşılanan bir oran olmuştur.  İşveren destekçisi hükümetin grev kararını bakanlar kurulunda erteletmesi işçiyi ve sendikayı yıldırmamış günde bir saat işi durdurma kararlılığı işe yaramıştır ve sözleşmeye işvereni zorlamıştır. Sözleşmenin iki yılık ve kıdeme dayalı olması günümüz şartlarına göre iyi bir sözleşme olmuştur. Ekmek mücadelesini yasaklamanın hiçbir meşruiyeti olmadığını biz her platformda dile getirmiştik. Grev yasağı kararı sadece 130 bin metal işçisine karşı değil, Türkiye işçi sınıfının insanca yaşama ve insanca çalışma mücadelesine karşı alınmıştı. Ancak gelinen noktada Türkiye genelinde 130 bin metal işçisinin haklı direnişi dün yapılan görüşmeler ile sonuca bağlanmış ve ağır şartlar altında çalışan metal işçilerimiz emeklerinin karşılığını almışlardır. Bu sebepten dolayı tüm Türk Metal sendikasına bağlı emekçileri Cumhuriyet Halk Partisi İlçe yönetimi ve başkanı adına kutluyorum hayırlı olsun. Dedi.

 
Bu haber 464 kez okunmuştur.
Kategori:
23.5.2019 17:10:30 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.