İznik'in fetih şöleni için geri sayım

İznik'in fetih şöleni için geri sayım

27 Şubat 2018 Salı 22:40

İznik’in Osmanlı Devleti tarafından Fethi’nin 687.yıl dönümü kutlamaları için hazırlıklarda sona gelindi. 

 

İznik’in Osmanlı Devleti tarafından Fethi’nin 687.yıl dönümü kutlamaları için hazırlıklarda sona gelindi. Şölen 2 Mart 2018 Cuma günü Saat 14.00’da Yenişehir Kapı da okunacak olan Fetih Salası ile başlayacak.

 

İznik Belediyesi organizasyonuyla, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İznik Kaymakamlığı destekleriyle gerçekleşecek olan bu yıl ki şölende vatandaşları birçok sürpriz bekliyor.2 Mart günü Saat 14.00 da Yenişehir Kapı da okunacak Fetih Salası ile başlayacak olan program atlı birlikler, okçu birlikleri, folklor ekipleri, mehter takımı, protokol ve vatandaşların katılacağı kortej yürüyüşü ile devam edecek. Bu yıl 4.sü gerçekleşecek olan İznik’in Osmanlı Devleti tarafından Fethi’nin 687.yıl dönümü kutlamalarına Diriliş Ertuğrul Dizisi oyuncuları, Payitaht Abdülhamid Dizisinin Tahsin Paşa´sı Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ve Hafız Osman Bostancı’da katılacak.

Ayrıca 2 Mart 2018 Cuma Saat 20.00 da Payitaht Abdülhamid Dizisinin Tahsin Paşa´sı Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu İznik Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda "Osmanlı Devleti´nde Fetih Anlayışı ve Osmanlı Medeniyeti" konulu söyleşide İznikliler ile buluşacak.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Her yıl katlanarak büyüyen ve artan coşkusuyla bu yıl 4.sünü gerçekleştireceğimiz İznik’in Osmanlı Devleti tarafından Fethi’nin 687.yıl dönümü kutlamalarına sayılı günler kaldı. Hazırlıklarda sona geldik. Ben tüm hemşerilerimi bu kutlu şölene, fetih şöleni coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum” dedi.
Bu haber 146 kez okunmuştur.
Kategori:
16.12.2018 14:53:20 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.