Gemlik zabıtası kaçak midye avına geçit vermiyor

Gemlik zabıtası kaçak midye avına geçit vermiyor

6 Mart 2018 Salı 11:56

Gemlik'te kaçak midye avcılığı yapan şahıs, belediye zabıta ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

 

Gemlik´te kaçak midye avcılığı yapan şahıs, belediye zabıta ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Gemlik Belediyesi Zabıta ekipleri, rutin olarak devriye görevi ifa ederken karsak deresinin kenarına park eden bir kamyonetten çuvalların dereye atıldığını fark etmeleri üzerine harekete geçerek, O.K isimli şahsı avladıkları çuvallar dolusu midye ile birlikte yakaladı.

Ekipler tarafından yapılan kontrollerde, midye çuvalların dereye atıldığı, 13 çuvalın ise dereye atılmak üzere araçtan indirilmeye çalışıldığı, tespit edildi. Dereyi kirleten kişiye zabıta ekipleri tarafından kabahatler kanunu gereğince idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.

Konuyla alakalı açıklama yapan Belediye Zabıta Müdürü Yaşar Demirdirek, “ Özellikle çevreyi ve doğayı kirleten bu ve buna benzer olayların önüne geçmek için tüm ekibimizle sahada mücadele etmekteyiz. Çevremizi kirleten bu kişilere karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” diye konuştu.

 

 
Bu haber 149 kez okunmuştur.
Kategori:
16.12.2018 14:55:04 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.