Esnafa TPDK belgesi uyarısı

Esnafa TPDK belgesi uyarısı

12 Mart 2018 Pazartesi 11:12

Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Tekel Belgelerinin süre uzatım işlemlerinin 30 Mart 2018 tarihinde sona ereceğini belirterek, üyelerin buna göre müracaatlarını yapması çağrısında bulundu.

 

Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Tekel Belgelerinin süre uzatım işlemlerinin 30 Mart 2018 tarihinde sona ereceğini belirterek, üyelerin buna göre müracaatlarını yapması çağrısında bulundu.

Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turgay Durmuş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Merkez köy ve mahallelerinde Bakkal, Tekel Bayii,Kuruyemiş, Market Restaurant ve eğlence yerleri işleten üyelerimizin  ellerindeki mevcut Tekel Belgelerinin (TPDK) süre uzatım işlemlerinin, 1 Ocak 2018 tarihinde başladığını 30 Mart 2018 tarihinde ise sona ereceğini belirterek, mevcut işyeri çalıştıran ve halen Tekel belgelerinin süre uzatım işlemini yaptırmamış üyelerimizin bir an önce yaptırmaları, süre uzatım işlemlerini 30.Mart.2018 cuma gününe kadar yaptırmayan üyelerimizin Tekel ( TPDK) belgeleri iptal olacağından geçerliliğini kaybedecek ve satış yapamayacaklardır. Belirtilen süre zarfında süre uzatım işlemi yaptırmayan üyelerimizin faaliyetlerine devam etmek istemeleri durumunda yeniden yani sıfırdan işlemlerini yaptırarak yeni belge almaları zorunludur dedi. Turgay Durmuş konu ile ilgili yaptığı açıklamanın devamında şunları söyledi; TPDK belgelerinin süre uzatım işlemleri için,  Ziraat Bankası şubesinden TPDK Kurumsal tahsilat ekranı, ATM cihazları veya Ziraat Bankası internet şubesi vasıtası ile havale ücreti vs. isimler altında herhangi bir masraf ödemeksizin kurum sicil numarası beyan edilerek yatırılmaktadır. Ziraat Bankasına yatırılan süre uzatım işlem makbuzunu, ellerindeki Belediyelerden alınmış olan işyeri ruhsatı ve TPDK belgesi ile birlikte İlçemiz Tarım Müdürlüğüne giderek bir an önce süre uzatım işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Halen Tekel belgelerinin süre uzatım işlemlerini yaptırmamış üyelerimizin en geç 30 Mart 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar yaptırmaları önemle bildirilir.

 
Bu haber 236 kez okunmuştur.
Kategori:
16.11.2018 17:43:58 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.