Çocuklar, Uludağ'ı Büyükşehir ile tanıyor

Çocuklar, Uludağ'ı Büyükşehir ile tanıyor

20 Mart 2018 Salı 11:46

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bursa’nın 17 ilçesinde yaşayan çocukların tamamının Uludağ’ı bilmesi ve kayak sporunu öğrenmesi hedefiyle’ başlattığı ‘Haydi Çocuklar Uludağ’a’ kampanyasının son misafiri, Yenişehir Koyunhisar ilk ve ortaokulu öğrencileri oldu.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bursa’nın 17 ilçesinde yaşayan çocukların tamamının Uludağ’ı bilmesi ve kayak sporunu öğrenmesi hedefiyle’ başlattığı ‘Haydi Çocuklar Uludağ’a’ kampanyasının son misafiri, Yenişehir Koyunhisar ilk ve ortaokulu öğrencileri oldu.

 

Sabahın ilk saatlerinde Bursa Teleferik’in Teferrüç istasyonuna gelen 40 öğrenci, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından Uludağ’a uğurlandı.

Kampanya çerçevesinde 1 ayda yaklaşık 1000 öğrenciyi Uludağ’a taşıdıklarını belirten Başkan Aktaş, “Bizim Uludağ’ın 4 mevsim kullanımıyla alakalı önemli bir heyecanımız var. Bu konuda yatırımlar yaptık, yapıyoruz da. Bu tür sosyal organizasyonlar da hedefimizin bir parçası. İnşallah önümüzdeki yıllarda çok daha fazla sayıda öğrenciyi Uludağ’a taşıyacağız” dedi.

Teleferik, kayak sporu ve gezi iç içe

Başkan Aktaş, konuya ilişkin açıklamasında, Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Teleferik’in desteğiyle düzenlenen ‘Haydi Çocuklar Uludağ’a’ kampanyası sayesinde 17 ilçeden yüzlerce çocuğun Uludağ’la buluştuğunu söyledi. Yaptıkları gözlemlemede kampanyaya katılan çocuklardan yaklaşık yüzde 50’sinin Uludağ’a hiç gitmediğini ve bilmediğini tespit ettiklerini vurgulayan Başkan Aktaş, “Çıkan bu sonuç kampanyanın ne kadar doğru olduğunu bizlere gösteriyor” diye konuştu. Öğrencilerin Teferrüç’ten teleferik yoluyla Uludağ’a taşındığını belirten Başkan Aktaş, “Orada hem onlara mini bir kayak eğitimi aldırıyoruz hem de bölgenin özellikleriyle ilgili bilgileri kendilerine aktarıyoruz. Kampanya çerçevesinde tüm yemek organizasyonlarını yapıyoruz. Çok olumlu dönüşler aldığımız bu organizasyon, inşallah ilerleyen yıllarda artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş, Bursa’nın dışa yansıyan yüzü olan ve 4 mevsim yaşatmak için yatırımlar planladıkları Uludağ’ın herkes tarafından bilinmesinin kendileri açısından önemli olduğunu dile getirdi. Yapılan yatırımların ve verilen hizmetlerle bölgenin her geçen gün gelişip güzelleştiğini kaydeden Başkan Aktaş, “Bugün de Yenişehir Koyunhisar ilk ve ortaokulunu misafir ediyoruz. Bir yandan normal belediyecilik faaliyetlerimiz revam ederken, diğer yandan sosyal belediyecilik anlamında hayırlı ve önemli hizmetlere aracılık ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 
Bu haber 292 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:33:21 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima