Orhangazi Ticaretinde “e-teklifim” dönemi başlıyor

Orhangazi Ticaretinde “e-teklifim” dönemi başlıyor

26 Mart 2018 Pazartesi 10:45

Dünyada ve ülkemizde mobil uygulamalar ve e-ticaretin büyümesi ticarette yeni trendleri ortaya çıkarmaya başladı. 

 

Dünyada ve ülkemizde mobil uygulamalar ve e-ticaretin büyümesi ticarette yeni trendleri ortaya çıkarmaya başladı. Bunların en hızlısı da e-ticaret. İşte Bu noktada Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyelerinin birbirine teklif verip alabileceği “e-teklifim” mobil ve web uygulamasını devreye sokuyor.

İlçemizin Ortak “E-Ticaret” havuzu.

Kamuoyunun bildiği üzere Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası uzunca bir zamandır, İlçede yer alan Sanayicilerle tedarikçi olan üyelerinin ticaretlerini arttırmak üzere eğitim, seminer, web tabanlı “Ticaret Rehberi” , “Sanayicilerle satınalma toplantıları”  gibi çalışmalara imza atmıştı. Tüm bu çalışmaların sonrasında artık sanayicilerin, KOBİ’lerin ve küçük ölçekli Oda üyelerinin giriş yaparak, birbirlerinden teklif isteyebileceği, teklif verebileceği, elektronik ortamda ilçemizin ortak “e-ticaret” havuzu olacak “E-teklifim” mobil uygulaması devreye alınacak.

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte e-ticaret önemli pazar haline geldi. Artan akıllı telefon kullanımı sayesinde mobil, yeni nesil ticareti şekillendiren ana unsurlardan biri oldu ve gelinen noktada artık e-ticaret hacminin 17.5 Milyar TL ye ulaştığı 2017 yılında, e-ticaret işlemlerinin %47’si ise mobil cihazlardan yapılır hale geldi. Bu durum özellikle küçük ölçekli işletmeler için yeni müşteri ve pazarlara erişim fırsatları yarattı.

Orhangazi TSO, ‘dan Bir İlk Daha.

Bu veriler göz önünde bulundurduğunda Orhangazi TSO yeni gelişmelere üyelerinin daha hızlı adaptasyon sağlaması ve etkili birer oyuncu olabilmeleri için çalışmalarını çağa ayak uydurarak tüm Türkiye’deki odaların yapmadığı bir ilki Orhangazi’den çıkacak bu önemli çalışmayı üyeleri için gerçekleştiriyor.

Uygulama hakkında üyelerine bilgilendirme yapmak üzere, tanıtım toplantısı gerçekleştirecek olan Orhangazi TSO yönetimi, 27 Mart Salı günü saat 17:00 ‘de tüm üyelerini Odaya davet ediyor.

Program Tüm Üyelerimizin Kullanabileceği Pratiklikte Yapıldı.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bilişim Komisyonu Üyesi Sibel Binici “ Üyelerimizin kendi aralarında alışverişlerini gerçekleştirmeleri, ekonomik olarak gelişmeleri Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerin öncelikli hedeflerinden biridir.

Bu nedenlerle üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda çalışmalar başlatmıştık. İlk aşamada tüm üyelerimizin kendilerini ve ürünlerini sergileyebilecekleri www.otsoticaret.net isimli ticaret portalını hayata geçirdik.

Ardından İlçemizde bulunan sanayi kuruluşlarının satın alma yöneticilerinin ve ilçede yer alan tedarikçi üyelerimizle bire bir görüşme imkânı sağlanan ikili görüşmeler gerçekleştirdik.

Değerli üyelerimiz ile beraber, güzel bir ticari sinerji yakalanmış olduk ve toplantılar sonrasında çok değerli geri bildirimler aldık ve bu bilgiler ışığında ortaya çok güzel bir uygulama çıkardık.

Gerek sanayicilerimizin, gerek tedarikçi üyelerimizin son derece kolaylıkla satış veya satınalma yapabileceği “Satın Alma Platformu” olan “ E-Teklifim” isimli web ve mobil uygulamalarının yazılımlarını yaptırdık ve İnşallah Önümüzdeki Salı günü sizlerin kullanımına sunacağız. İlçe ekonomimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek tüm üyeleri Odada gerçekleştirilecek tanıtım programına davet etti.

Yeni uygulamalar,  Google Play ve App Store Uygulamasını telefonlara indirerek ya da www.e-teklifim.net  adresinden giriş yaparak kullanılabilecek.

Tüm oda üyelerine açılacak olan kullanıcı isim ve şifreleri yakın zamanda üyelerle paylaşılacak.

27 Mart Salı günü saat 17:00’ de gerçekleştirecek tanıtım programına tüm oda üyeleri davet ediliyor.

 

 
Bu haber 550 kez okunmuştur.
Kategori:
19.3.2019 05:46:32 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.