OTSO'da “ E-Teklifim” uygulamasıyla başladı

OTSO'da “ E-Teklifim” uygulamasıyla başladı

29 Mart 2018 Perşembe 11:30

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Üyelerinin kendi aralarında alışverişlerini arttırmalarını sağlamak, ekonomik olarak gelişmelerine imkan tanımak için çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.

 

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Üyelerinin kendi aralarında alışverişlerini arttırmalarını sağlamak, ekonomik olarak gelişmelerine imkan tanımak için çalışmalarına son hızıyla devam ediyor.

 

Dünyada ve ülkemizde mobil uygulamalar ve e-ticaretin büyümesi ticarette yeni trendleri ortaya çıkarmaya başladı. İşte bu noktada Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyelerinin birbiriyle teklif alıp verebileceği “E-Teklifim” isimli mobil ve web uygulamasını hayata geçirdi.

YENİ UYGULAMALARI ÜYELERİNE SUNUYOR!

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, yeni gelişmelere üyelerinin daha hızlı adaptasyon sağlaması ve etkili birer oyuncu olabilmeleri için çalışmalarını çağa ayak uydurarak gerçekleştirmeye devam ediyor.

PROGRAMI KULLANDIKÇA FAYDALARINI GÖRECEĞİZ

İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, ilk olarak Oda Genel Sekreteri Gürol Erol tarafından programın kullanımı hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılarak, programın kullanımının arttıkça üyelere faydasının artacağını vurgulayarak üyeleri programı kullanmaya davet etti.

Sonrasında Genel Sekreter Yardımcısı Kubilay Yıldırım ve Bilişim Sorumlusu Halit Kırlı tarafından canlı olarak uygulamada talep oluşturma ve teklif verme modüllerinin nasıl kullanıldığına dair örnekler gerçekleştirildi. Son kısımda ise gelen soruları cevapladıktan sonra, tüm üyeler yine programı aktif olarak kullanmaya davet edildi.

İLÇEMİZİN ORTAK “E-TİCARET” HAVUZU ARTIK BU PLATFORM

Açılış konuşmasını yapan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bilişim Komisyonu Üyesi Sibel Binici “Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda çalışmalar başlatmıştık. İlk aşamada tüm üyelerimizin kendilerini ve ürünlerini tanıtabilecekleri  www.otsoticaret.net isimli ticaret portalını hayata geçirdik.

Ardından İlçemizde bulunan sanayi kuruluşlarının satın alma yöneticilerinin ve ilçede yer alan tedarikçi üyelerimizle bire bir görüşme imkânı sağlanan ikili görüşmeler gerçekleştirdik.

Şimdi artık bu uygulamayla, daha hızlı bir şekilde, Orhangazi’ nin teklif havuzunu oluşturuyoruz.

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte artan akıllı telefon kullanımı sayesinde mobil, yeni nesil ticareti şekillendiren ana unsurlardan biri olmuştur.

2017 itibarıyla e-ticaret işlemlerinin %47’si mobil cihazlardan yapılmaktadır. Bu durum özellikle küçük ölçekli işletmeler için yeni müşteri ve pazarlara erişim fırsatı yaratmıştır.

Türkiye’de 46 milyon internet kullanıcısı bulunmaktadır. Türkiye’de internet kullanan her 3 müşteriden 1’i online alışveriş yapmaktadır.

Bu veriler göz önünde bulundurulduğunda Orhangazi TSO olarak bizler, yeni gelişmelere üyelerimizin daha hızlı adaptasyon sağlaması ve etkili birer oyuncu olabilmeleri için çalışmalarımızı çağa ayak uydurarak devam ettirmek zorundayız.

Bugün burada tüm Türkiye’deki odaların yapmadığı bir ilki Orhangazi’de üyelerimiz için gerçekleştiriyoruz.

Son derece kolay bir şekilde satış veya satınalma yapabileceğiniz  “ E-Teklifim” isimli web ve mobil uygulamalarını siz değerli üyelerimiz için geliştirdik.

Google Play Store ‘den şuan indirebiliyorsunuz ve onay aşamasında olan ve yakın zamanda kullanılabilecek App Store Uygulamasını telefonlarınıza indirerek yada www.e-teklifim.net  adresinden giriş yaparak kullanabilirsiniz.

İlçemizin ortak “E-Ticaret” havuzu olan bu Platformun, İlçe ekonomimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz”  dedi.

 

Salı günü gerçekleştirilen tanıtım toplantısına katılan üyeler sistemin ne kadar faydalı ve kolay bir uygulama olduğunu belirttiler.

Ayrıca gelişime açık olan bir uygulama olması sebebiyle de çok memnun olduklarını belirten üyeler, odanın yapmış olduğu böylesine güzel bir çalışmanın ilçe ticaretine son derece olumlu katkı sunacağı kanaatinde olduklarını ifade ettiler.

Yakın zamanda her üyeye şifreleri gönderileceğini belirten oda yetkilileri, aynı zamanda talep eden üyelerin şifrelerini odadan da temin edebileceklerini belirttiler.

 

 

 

 
Bu haber 419 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:39:24 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.