Büyük fark

Büyük fark

3 Nisan 2018 Salı 11:53

Hatırlı gurubu 26, Alkan gurubu 4 Meclis üyesi çıkarttı

 

Haftalardır Orhangazi’nin ilk gündemini oluşturan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis seçimleri tamamlandı. Sabah 09:00’da başlayan oy kullanma işlemi saat 17:00 itibariyle tamamlandı. Seçim kurulu görevlileri sandıkları açmaya başladığında ise salonda heyecanlı bekleyiş başladı.

 AÇIK ARA FARK

OTSO Meclis seçimlerinde Erol Hatırlı ve Nizamettin Alkan’ın grupları yarıştı. Seçimi Hatırlı gurubu açık ara farkla kazandı. 30 kişiden oluşan OTSO Meclisi’ne Hatırlı gurubundan 26, Alkan gurubundan ise 4 kişi girdi.

ALKAN KENDİ GURUBUNDA YENİLDİ

15 meslek komitesine 2’şer kişinin seçildiği seçimde 10. grupta Nizamettin Alkan ve İsmail Özbey, Hatırlı gurubundan İsmail Aksu ve Erol Öztürk’e karşı yarıştı. Sandık açıldığından Aksu ve Öztürk 15 oy ile seçimi kazanırken, Alkan ve Özbey 12 oy alarak seçimi kaybeden taraf oldu. OTSO’da yönetim kurulu başkanlığına talip olan Alkan, kendi gurubundan çıkamayınca Meclis’e de giremedi. 

ÖNCE SEVİNÇ SONRA HÜZÜN

OTSO seçimlerinin en ilginç olayı ise 4. grupta yaşandı. Seçim kurulu görevlileri oy pusulularının ilk saydıklarında Hatırlı gurubunun adaylarının kazandığını duyurdu. Ancak itirazlar oldu. Bazı pusulalarda isimlerin çizilmesi karışıklığa neden oldu. Seçim görevlileri işin içinden çıkamayınca seçim müdürünü arayarak bilgi istedi. Yeniden yapılan sayım seçimin kazananlarını değiştirdi. 4. Grubun galipleri 31 ile Alkan grubundan Ender Teke ve 29 oy alan Hatırlı grubundan Orhan İpek oldu. İlk sayımda seçimi kazandığı açıklanan Emrah Silmez ise 28 oy ile kaybeden taraf oldu.

 ALKAN’IN EKİBİ 4 ÜYE SOKABİLDİ

OTSO Meclis seçimlerini büyük farkla kaybeden Nizamettin Alkan gurubundan Meclisi ancak 4 kişi girebildi. 7. Grupta Muhammet Ali Varlı ve Beytullah Güneş, Zeki Kabaoğlu ve İlhan Erdoğdu Yazıyıcı’nın aldığı 29 oya karşı 32 oy alarak kazanan taraf oldu. 4.grupta seçim kazanan iki kişiden birisi Alkan grubundan Ender Teke oldu. Hatırlı ve Alkan grubundan birer kişinin katıldığı 15. grupta ise Temel Bilgin Alkan grubundan Meclis’e giren 4. isim oldu. 

 İLK MECLİSTE SEÇİM VAR

OTSO’nun yeni Meclisi ilk toplantısını önümüzdeki hafta yapacak. Yeni Meclis ilk toplantısında yönetim kurulu üyeleri, Meclis başkanı ve Meclis katiplerinin seçimini yapacak. Burada belirlenen yönetim kurulu ise ilk toplantısında OTSO’nun yeni dönemdeki yönetim kurulu başkanını seçecek.

 CENTİLMENCE GEÇTİ

OTSO Meclis seçimleri, seçim çalışmaları sırasında olduğu gibi saygı ve centilmenlik gösterilerine sahne oldu. Hiçbir taşkınlığın yaşanmadığı seçimlerde kazanan tarafları tebrik eden ilk kişiler rakipleri oldu.

 

“AMATÖR SEÇİM”

OTSO seçimlerinde sandıklar 3 ayrı ekip tarafından sayıldı. Seçimi yürüten görevliler bazı noktalarda itirazlarla karşılaştı. Birçok kez OTSO Genel Sekreteri Gürol Erol’dan destek istendi. Görevliler 4. Meslek komitesi sonuçlarını belirlerken bilgi eksikliği yaşayınca da ilçe seçim müdürünü telefonla arayarak görüş aldı.

 

OTSO’NUN YENİ MECLİSİ

1.       GRUP : Yusuf Matur – Ramazan Soylu

2.       GRUP : Burak Tokuç – Tahsin Kayhan

3.       GRUP : Hüseyin Sakallı – Salih Yerli

4.       GRUP : Ender Teke – Orhan İpek

5.       GRUP : Rıdvan Ateş – Recep Turgut

6.       GRUP : Yüksel Çoklar – Cem Kapitan

7.       GRUP : Muhammet Ali Varlı – Beytullah Güneş

8.       GRUP : Erol Hatırlı – Levent Çokgüler

9.       GRUP : Orhan Kocabey – Nurullah Akbıyık

10.   GRUP : İsmail Aksu – Erol Öztürk

11.   GRUP : İslam Kurtiş – Eray Halaç

12.   GRUP : Neriman Sezer – İslam Bektaş

13.   GRUP : Mithat Güneri – Serhat Ünver

14.   GRUP : Murat Öztürk – Enes Gören

15.   GRUP : Temel Bilgin – Doğan Camcı

 
Bu haber 485 kez okunmuştur.
Kategori:
19.3.2019 05:43:52 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.