Balıkpazarı mahallesi nefes alacak

Balıkpazarı mahallesi nefes alacak

4 Nisan 2018 Çarşamba 11:31

Gemlik Belediyesi, ilçeye nefes aldıracak park, meydan ve yeşil alan kazandırmak için kamulaştırma çalışmalarını kesintisiz şekilde sürdürüyor.

 

Gemlik Belediyesi, ilçeye nefes aldıracak park, meydan ve yeşil alan kazandırmak için kamulaştırma çalışmalarını kesintisiz şekilde sürdürüyor. Plansız ve çarpık yapılaşma sonucu ortaya çıkan dar ve sıkışık mahallelerde, vatandaşlara modern yaşam alanları kazandırmak için yoğun bir çalışma yürüten, Gemlik Belediyesi, bu kapsamda Balıkpazarı Mahallesi, tarihi Balıkpazarı Camii çevresine nefes aldırmak amacıyla kamulaştırdığı 4 binanın daha yıkım işlemlerine başladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam ile birlikte yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Mahalle sakinleri ve cami cemaatinden gelen talep doğrultusunda, cenaze namazı kılınacak bir alan dahi bulunmayan camimizde, vatandaşlarımızın bir araya gelip sohbet edecekleri güzel ve geniş bir alan kazandıracağız” dedi.  Gemlik’te özellikle cami çevrelerinde yaşam alanları oluşturmak için, bu güne kadar çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini, birçok mahallede cami çevrelerini, mahalle meydanı ve parka dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Yılmaz, yapılacak düzenleme ile Balıkpazarı camii çevresinin de yepyeni bir görünüme kavuşacağını, mahalleye değer katacağını söyledi.

 

 
Bu haber 16435 kez okunmuştur.
Kategori:
29.3.2020 15:40:58 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima