Otomotiv test merkezi Yenişehir'e

Otomotiv test merkezi Yenişehir'e

22 Kasım 2012 Perşembe 23:13

Yenişehir’de kurulacak olan “Otomotiv Test Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. 

Yenişehir’de kurulacak olan “Otomotiv Test Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Bursa Valiliği’nden sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da Test merkezi için onay verdi. Nihai kararı Başbakan Erdoğan verecek. 

 

Yenişehir’de kurulması planlanan Otomotiv Test Merkezi için Mera Komisyonu tarafından oy çokluğu ile onay çıkmasının ardından ilgili dosya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da kabul edildi. Başbakanlığa iletilen dosya için nihai kararın yakın zamanda çıkması bekleniyor. 

SON KARARI BAŞBAKAN ERDOĞAN VERECEK

  Türk Standartları Enstitüsü tarafından planlanan Otomotiv Test Merkezi için son kararı Başbakanlık verecek. Yaklaşık 130 milyon dolara mal olacak ve bin kişiye istihdam sağlaması beklenen Otomotiv Test Merkezi Projesi için son aşamaya gelindi. Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, “Proje için Yenişehir’deki 2 bin 600 dönümlük arazide karar kılındı. Arazi, Mera Komisyonu’ndan onay aldı. Mera Komisyonu’nun Yenişehir için aldığı karar son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na iletildi. Buradan da onay alınmasının ardından Otomotiv Test Merkezi Projesi dosyası, Başbakanlığa iletildi. Başbakanlıktan da onay alınması durumunda 2 bin 600 dönümlük arazi Hazine’ye devredilecek ve proje gerçekleşecek” diye konuştu.

   Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil sözlerini şöyle sürdürdü: Uluslararası standartta yapılacak Otomotiv Test Merkezi’nde, sadece Türkiye’de üretimi yapılan otomobillerin değil, aynı zamanda dünyanın her yerinden gelecek otomobil firmalarının yeni modellerinin testleri de yapılabilecek. İçerisine yapılacak çeşitli büyüklükte hız pistleri ile otomobil ve savunma sanayinde kullanılacak araçların teknik testlerinin yapıldığı bir merkez olacak. İnşallah Sayın Başbakanımızın onayından sonra yatırım için geri sayım başlamış olacak. Yatırımın ilçemize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.
Bu haber 536 kez okunmuştur.
Kategori:
19.04.2014 04:47:15 
Yorum bulunamadı.
DOLAR
: 2,1354 TL
EURO
: 2,9508 TL
İNGİLİZ STERLİNİ
: 3,5902 TL
KUVEYT DİNARI
: 7,7285 TL
orhangazi haber bursa raf sistemleri
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.