Öğretmenler gününe renkli kutlama

Öğretmenler gününe renkli kutlama

26 Kasım 2012 Pazartesi 00:21

24 Kasım Öğretmenler Günü Orhangazi’de renkli görüntülerle kutlandı. 

24 Kasım Öğretmenler Günü Orhangazi’de renkli görüntülerle kutlandı. Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlama programı, Koç İlköğretim Okulundaki programla devam etti. Her iki programda da renkli görüntüler yaşandı.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Orhangazi’deki ilk program Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Buradaki tören, ilçedeki en kıdemli öğretmen olan Halk Eğitim Müdürü Kemal Serdaroğlu ile en yeni öğretmen Simge Uysal’ın ilçe milli eğitim müdürü Necmettin Şahin ile birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının gerçekleştirildiği Cumhuriyet Alanı’ndaki Program Koç İlköğretim Okulundaki programla devam etti. 

 

Öğretmenler yemin etti

Koç İlköğretim okulu salonundaki program İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Şahin’in konuşması ile başladı. Necmettin Şahin, konuşmasında öğretmenlik mesleğinin en kutsal mesleklerden birisi olduğunu belirterek, özellikle tüm öğretmenlerimizden ricam, öğretmenlik mesleğini, maaşı az, geçimi zor türü şeylerle gölgelememeniz. Çünkü bu meslek çok kutsal bir meslek dedi. Daha sonra is en kıdemli öğretmen ve en yeni öğretmenlerin yaptıkları konuşmalardan sonra adaylığı kaldırılıp asaleten öğretmenliğe başlayan Öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Törende 29 Öğretmen Türk Bayrağına el koyarak yeminlerini yaptılar. Emekli öğretmenlere plaket takdiminden sonra ilçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi. Program ikramların ardından sonra erdi. 
Bu haber 420 kez okunmuştur.
Kategori:
20.04.2014 23:55:43 
Yorum bulunamadı.
DOLAR
: 2,1354 TL
EURO
: 2,9508 TL
İNGİLİZ STERLİNİ
: 3,5902 TL
KUVEYT DİNARI
: 7,7285 TL
orhangazi haber bursa raf sistemleri
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.