İsmail Aydın yeniden aday adayı

İsmail Aydın yeniden aday adayı

30 Nisan 2018 Pazartesi 10:33

Orhangazi, Gemlik ve İznik başta olmak üzere tüm bölgenin sesi olan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın yeniden milletvekilliğine aday oldu.

 

Orhangazi, Gemlik ve İznik başta olmak üzere tüm bölgenin sesi olan AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın yeniden milletvekilliğine aday oldu. Son iki dönemdir AK Parti Bursa Milletvekili olarak TBMM’de yer alan İsmail Aydın, 24 Haziran genel seçimleri için yeniden aday adayı oldu. Dün sona eren aday adaylığı başvurularında pazar günü adaylık başvuru formunu Ak Parti Bursa İl Başkanlığına sunan İsmail Aydın, Bursa 2.Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu. TBMM’den görevli olarak bir süredir yurt dışında olan ve akşam saatlerinde Türkiye’ye dönen İsmail Aydın, yeni dönem için de aday adayı olarak müracaatını yaptı.

İSMAİL AYDIN:

İsmail Aydın, 17 Mayıs 1971’de İznik’te doğdu. Baba adı Necati, anne adı Emine’dir.

İlk ve orta öğrenimini Orhangazi’de, lise öğrenimini Gemlik İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1997 yılından beri Bursa Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerde görev yaptı. Orhangazi İlçe Başkanlığı’nı 4 yıl süreyle icra etti. 2011 Genel Seçimlerinde 24. Dönem Bursa Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Dilekçe Komisyonu, Anayasa Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyeliklerinde bulundu. 1 Kasım 2015 Seçimlerinde 26. Dönem Bursa Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi olup, Türkiye-Macaristan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı’nı yaptı. Halen mecliste çalışmalarına devame den Aydın, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi,  Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi ve  Güney Doğu Avrupa İş Birliği Süreci Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi,  Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesidir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Aydın, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
Bu haber 310 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:14:30 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.