Akçay'dan engelliler okuluna ziyaret

Akçay'dan engelliler okuluna ziyaret

8 Mayıs 2018 Salı 14:16

24 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti Bursa milletvekili a. adayı olan Emrullah Akçay hafta sonu kader arkadaşlarının eğitim aldığı rehabilitasyon merkezlerini ve iş okulunu ziyaret etti. 

 

24 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti Bursa milletvekili a. adayı olan Emrullah Akçay hafta sonu kader arkadaşlarının eğitim aldığı rehabilitasyon merkezlerini ve iş okulunu ziyaret etti. Akçay 2005 yılında Belediye engelliler Koordinasyon merkezi Başkanı olduğumda ilçemizde  engellilerin eğitim alabileceği rehabilitasyon merkezi ve iş okulu yoktu, ilçemizdeki engelli çocuklar Yalova ,Gemlik ve Bursa ya  gitmek zorunda kalıyor idi. gecen süreçte hamdolsun ilçemizde 2 adet Özel Rehabilitasyon merkezi,1 adet iş okulu ve miili eğitim müdürlüğümüze bağlı okullarda engelli çocuklarımızın özel eğitim ve kaynaşma eğitimi alabileceği sınıflar oldu. Elbette engellilerin de eğitim alma hakkı vardır ve evine en yakın yerde eğitim almaları doğal haklarıdır. İçinizden bir kardeşiniz olarak engellilerin mecliste olması yönünde bir iddiamız ve irademizi ortaya koyduk. engellilerin hizmetkarı olarak 14 yıldır Orhangazi Belediyesi engelliler Koordinasyon merkezi Başkanlığı ,yaklaşık 6 yıldır da Türkiye Sakatlar Derneği Şube başkanı olarak görev yapmaktayım şimdi ise Engelliler meclise  sloganıyla  yola çıktık . engellilerin sorunlarını biliyorum, yaşıyorum ,sizden biri  olarak   eğer rabbim nasip ederse ilçemizde yaptığımız sosyal çalışmaları ülke geneline yayma konusunda çaba sarf edeceğim .sizlerin sesi olacağım diyen Akçay ziyaretlerin ardından hatıra resim çektirerek ayrıldı.

 
Bu haber 160 kez okunmuştur.
Kategori:
19.1.2019 12:28:17 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.