Sihirli Atölyeler yeni mucitler yetiştirecek

Sihirli Atölyeler yeni mucitler yetiştirecek

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:31

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile oluşturulan Sihirlik Atölyeler açıldı

 

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile oluşturulan Sihirlik Atölyeler açıldı. İçerisinde drone eğitimnden, maket uçak eğitimine robotik çalışmalardan, similasyon eğitimine kadar bir çok çalışmanın yer alacağı Sihirli atölyelerde öğrenciler ve siviller için de kurs programları düzenlenecek.

Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı katkıları ile oluşturulan ve içerisinde öğrenciler ve yetişkinler için bilim ve teknoloji atölyelerinin yer aldığı Sihirli Atölyeler’in açılışı yapıldı. Sihirli Atölyeler’in açılış törenine Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, bürokratlar ve okul müdürleri katıldı. Drone kullanımı, maket uçak kullanımı, robotik malzemelerle öğrencilerin bilim ve teknoloji eğitimine katkı sağlayacak materyallerin yer aldığı Sihirli Atölyeler’de ilçe genelinde gruplar halinde öğrenciler eğitim alabilecek.

DRONE EĞİTİMİ ALAN ÖĞRETMENLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Sihirli Atölyelerin açılış töreni öncesinde daha önce Halk Eğitim Müdürlüğü vasıtası ile açılan drone kullanıcı eğitimini alan öğretmenlere sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi. Sihirli Atölyeleri gezen protokol üyeleri burada atölye öğretmenlerinden bilgi aldı.

 
Bu haber 154 kez okunmuştur.
Kategori:
19.1.2019 12:24:54 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.