Orhan Sarıbal DSİ Kanununda yapılan değişikliği eleştirdi

Orhan Sarıbal DSİ Kanununda yapılan değişikliği eleştirdi

14 Mayıs 2018 Pazartesi 13:04

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, hafta sonu CHP Orhangazi ilçe başkanlığını ziyaret etti.

 

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, hafta sonu CHP Orhangazi ilçe başkanlığını ziyaret etti. Orhan Sarıbal, torba yasa ile DSİ kanununda yapılan değişikliği eleştirdi, yapılan düzenlemenin orman ve su kaynaklarını yok edeceğini ifade etti.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal hafta sonu CHP Orhangazi ilçe başkanlığını ziyaret ederek burada ilçe başkanı Sevim Turan ve parti yöneticileri ile bir araya geldi. Parti lokalinde bir basın toplantısı düzenleyen CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal DSİ kanununda yapılan değişikliği eleştirdi. CHP Milletvekili Orhan Sarıbal, Birleşmiş Milletler ve Dünya Gıda Örgütünün belirlediği suyun nasıl kullanılabileceği ile ilgili modeli olduğunu belirterek, BM diyor ki Türkiye’ye siz suyu yönetemiyorsunuz. Aynı torba yasada Orman alanlarının dikine olarak kesilmesi vardı. Türkiye’de köylünün de içinde olduğu bir kesim modeli vardı. Şimdi o kalkıyor, ihale edilecek, şirket diyecek ki ben bu ormandan şu nitelikte ağaç istiyorum. Girecek ormana ve kesecek. Biz buna itiraz ettik dedi. Son yıllarda Türkiye’de çok fazla ağaç kesimi olduğunu belirten Orhan Sarıbal Türkiye’de her yerde yol, sanayi, TOKİ aklınıza ne gelirse hepsi ağaçlar kesilerek yapılmış durumda dedi.

 
Bu haber 476 kez okunmuştur.
Kategori:
18.10.2019 05:38:42 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima