İyi Parti'den Filistin'e destek mesajı

İyi Parti'den Filistin'e destek mesajı

16 Mayıs 2018 Çarşamba 14:18

İyi Parti Orhangazi ilçe başkanlığı İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik yürüttüğü zulüm nedeniyle bir açıklama yaparak Filistinli kardeşlerimizin yanındayız dedi.

 

İyi Parti Orhangazi ilçe başkanlığı İsrail’in Filistinli Müslümanlara yönelik yürüttüğü zulüm nedeniyle bir açıklama yaparak Filistinli kardeşlerimizin yanındayız dedi.

İyi Parti Orhangazi ilçe başkanı İsmail Kaya, Filistin’de 1948’de açılan yaranın kanamaya devam ettiğini belirterek, İsrail, kurulduğu günden bugüne işgal politikasını katliamlarla birlikte sürdürüyor. Filistinli kardeşlerimizin 70 yıldır verdiği mücadelede sonuçsuz kalmış, işgal ve zulüm devam etmiştir dedi. İsmail Kaya açıklamasında şunları söyledi;  

Filistin topraklarının bölünerek, Filistinli kardeşlerimizin vatanlarından uzaklaştırıldıkları günün 70. yıldönümünde yaptıkları gösterilerde tam bir vahşet zulüm yaşandı. İsrail’in Gazze’de göstericilere karşı yaptığı katliam sonucu 58 Filistinli hayatını kaybetti, 2700 kişi yaralandı. Katiller en çok İslam dünyasının sessizliğine güveniyorlar

İslam dünyasında siyonizme teslim olmuş ülkelere güveniyorlar

İnsan hakları bezirganı Batının iki yüzlülüğüne güveniyorlar.  

Devletlerin siyasi menfaatleri, insanlığın vicdanına ağır basmış İsrail ve ABD zulmünü durdurmak için yetersiz kalmıştır. Bütün Dünya Filistin’deki, İsrail’in ölüm oyununu naklen seyrediyor. İnsanlık adeta bir kabus yaşıyor. Filistin’in Gazze şehrinden gelen korkunç görüntüler, insan olanları insanlığından utandıracak boyutlardadır. İyi Parti olarak İsrail’in, bu çirkin saldırılarını lanetliyor, insanlığı göreve davet ediyoruz. Müslüman, Hıristiyan ve Yahudiler tarafından kutsal sayılan Kudüs’te Türkler, Filistinlileri asırlarca kardeşçe ve huzur ve güven içinde yaşatmıştır. Emperyalist Batı’nın 70 yıl önce Ortadoğu bünyesine soktuğu mikrop, bu coğrafyada huzur ve güveni yok etmiştir. İsrail’in yaşattığı bu katliam ilk olmadığı gibi maalesef son da olmayacaktır. Çünkü, bu coğrafyanın istikrarsızlığı emperyalizmin menfaati gereğidir. ABD İsrail için bütün Ortadoğu’yu ateşe vermiştir. Ateşe benzin taşıyan kardeş ülkeler sonucu Irak, Suriye parçalanmış bu yangında tek karlı çıkan Ortadoğu ülkesi İsrail olmuştur. İsrail Filistin’de insanlık suçu işlemektedir. Aynı zamanda, kan ve ateşten ibaret olan politikasını devam ettireceğini ilan etmekten çekinmemektedir. Bu katliamı kerhen kınayan ve   şiddete, işgale, katliama, kulaklarını ve gözlerini kapatan bütün dünya yöneticilerinin yanı sıra ABD gibi destekleyen ülkelerde işlenen insanlık suçunun ortaklarıdır. ABD, Gazze’deki korkunç cinayetlerin sadece ortağı değildir. Kendisi de Irak’ta 1.5 milyon insan öldürerek insanlık suçu işlemiştir. Filistin’deki insanlık dramına en büyük tepki her zaman olduğu gibi Türk milletinden gelmiştir.  

Türk milletinin zalimler karşısında yeri ve tarafı bellidir. Bu doğrultuda yetkililerden İsrail ile bütün antlaşmaların iptal edilmesini Türkiyedeki temsilciliklerinin kapatılmasını talep ediyoruz. İsrail ve onun suç ortağı ABD vahşetini kınarken şehitlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.     Allah için bedel ödeyenler asla yenilmezler. Rabbim tüm İslam coğrafyasının özgür olduğu günleri bizlere göstersin inşallah.

 
Bu haber 208 kez okunmuştur.
Kategori:
22.3.2019 10:09:17 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.