Burkay;‘Cesur girişimcilerimizle ekonomimiz güçlenecektir'

Burkay;‘Cesur girişimcilerimizle ekonomimiz güçlenecektir'

21 Mayıs 2018 Pazartesi 11:09

BTSO bünyesindeki girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp işyeri açanlar arasında Orhangazililer de bulunuyor.

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, KOSGEB ile birlikte 2015 yılından bu yana gerçekleştirdikleri ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nden 700’ü aşkın kursiyerin faydalandığını belirterek, “Her bir cesur girişimcimiz ile ülkemiz ve kentimiz hedeflerine ulaşmaya devam edecek” dedi. Eğitimlere katılan girişimciler ise profesyonel bir şekilde hazırlanan kursların vizyon kazandırmanın yanı sıra kendilerine rehber olduğunu söyledi.

 

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu BTSO, ticaret ve sanayi hayatına yönelik model projelerinin yanı sıra, yeni girişimci ruhların ortaya çıkması konusunda da örnek çalışmalarını sürdürüyor. KOSGEB destekleriyle 2015 yılından bu yana düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’ Bursa ekonomisine yeni girişimciler kazandırmaya devam ediyor. BTSO Akademi kapsamında, TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu’nun da destekleriyle düzenlenen girişimcilik eğitim programlarına girişimciler oldukça da yoğun ilgi gösteriyor.

 

BTSO 700 GİRİŞİMCİ YETİŞTİRDİ

BTSO liderliğinde düzenlenen eğitimlerden bugüne kadar 700’e yakın girişimci faydalandı. Ağırlıklı olarak kadın girişimcilerin katılım sağladığı eğitimler, 2018 yılında da devam ediyor. BTSO’nun KOSGEB işbirliğinde bu yıl gerçekleştireceği 18 ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı’ndan 500’e yakın girişimcinin faydalanması planlanıyor.

 

KURSİYERLER EĞİTİMLERDEN MEMNUN

Eğitimlerden faydalanan kursiyerler ise Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden memnun ayrıldıklarını söyledi. Programlardan faydalanan Şenil Topçu, sarı kantaron yağı e-ticareti ve ihracatı yaptığını kaydetti. ‘plants&blends’ markası altında yaklaşık 1 aydır ticaret yaptığını ifade eden Topçu, “Girişimcilik alanında farklı kurslara katıldım. BTSO’nun kurslarının niteliği ve kalitesi beni oldukça memnun etti. Sadece proje hazırlama değil, iş hayatında bana faydalı olacak birçok bilgiye sahip oldum. Ortağımla birlikte çalışmalarımıza hemen başladık. Önümüzdeki aylarda farklı alanlarda da satış yapmaya başlayacağız. Girişimcilik eğitimleri, hayali olan ve üretim yapmak isteyen herkese büyük bir moral veriyor.” ifadelerini kullandı.

 

 “BTSO’YA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Eğitimlerden faydalanan Aslı Beygirci ise eşi ile birlikte 2017 Şubat ayında ‘Schutz Kimya’ firmasını kurduklarını söyledi. BTSO’nun girişimci eğitimlerinin profesyonel bir şekilde hazırlandığını söyleyen Beygirci, “Ağırlıklı olarak otomotiv kimyasalları üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu anda başta sağlık olmak üzere farklı sektörlerde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bizlere büyük bir deneyim kazandıran bu eğitimleri düzenleyen BTSO’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİ CESUR GİRİŞİMCİLERİDİR”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye ekonomisinin en büyük zenginliklerinden birisinin ülkesine ve kentine her daim güvenen girişimci ruhu olduğunu söyledi. Türkiye’nin yeni başarı hikayelerini istihdam, üretim, ihracat ve Ar-Ge yapan girişimcileri ile birlikte yazacağını kaydeden Başkan Burkay, “Hayal kurmak, çalışmak, hedefleri belirlemek ve cesaret girişimcilikte en önemli altın kurallardır. Üretimi esas alarak çalışan, ülkemizi daha iyi noktalara taşıma arzusunda olan girişimcilerimiz ile Türkiye’miz ve Bursa’mız daha iyi noktalara gelecektir. KOSGEB ile birlikte ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimize 2018 yılında da ara vermeden devam edeceğiz. BTSO olarak her zaman girişimcilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

KOSGEB destekli ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne katılan girişimci adaylarına 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

 
Bu haber 396 kez okunmuştur.
Kategori:
23.2.2019 08:47:07 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.