Şampiyona saygı

Şampiyona saygı

24 Mayıs 2018 Perşembe 11:44

Orhangazi Atatürk ortaokul spor kulübü öğretmenleri tarafından geleneksel hale getirmeye planlanan şampiyona saygı günü etkinliği bugün gerçekleştirildi.

 

Orhangazi Atatürk ortaokul spor kulübü öğretmenleri tarafından geleneksel hale getirmeye planlanan şampiyona saygı günü etkinliği bugün gerçekleştirildi.

Orhangazi Atatürk ortaokul spor kulübü öğretmenleri tarafından geleneksel hale getirmeye planlanan şampiyona saygı günü etkinliği bugün okul bahçesinde gerçekleştirildi. Galatasaray’ın şampiyonluğu kutlandığı etkinlikte öğrenciler tuttuğu takımların formalarını giyip, el ele tutuşup Galatasaraylı arkadaşlarına geçiş koridoru hazırladı. Galatasaraylı öğrenciler koridordan geçerek kulübün hazırlamış olduğu şampiyonluk standına çıkarak şampiyonluk kupasını kaldırdı. Coşkuyla kutlanan şampiyonluk sonunda spor kulübü öğretmenleri; “  bu etkinliği gerçekleştirme sebebimiz, hangi takım olursa olsun şampiyonluğa saygı göstermek. Ülkemizde spor kültürünün ne seviyede olduğunu gözlemliyoruz. Ne yazık ki sporun temelinde olan kazanmayı bilme, kaybetmeyi kabullenme, rakibe ve hakeme saygı gibi kavramları, amacına uygun yaşayamadığımız için olumsuz toplumsal süreçlerle karşı karşıya kalıyoruz. Bir spor müsabakasını seyircisiz oynanması, kulüplerin milyonlarca lira para cezası ödemesi, taraftarların kutuplaşması, birbirini yaralaması ve hatta ölüm vakalarının yaşanması anlaşılır, kabul edilir gibi değil. Sevgili öğrenciler sizler yarının sporcuları, taraftarları, hakemi olarak şunu sakın unutmayın spor bir kültürdür” diyerek dostluk mesajı vererek “bu kulüp var oldukça bu saygı etkinliği şampiyon olan tüm takımlar için yapılacaktır” dedi.   

 
Bu haber 188 kez okunmuştur.
Kategori:
23.1.2019 05:17:21 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.