Tatlıcılarda bayram telaşı başladı

Tatlıcılarda bayram telaşı başladı

12 Haziran 2018 Salı 11:41

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla, tatlı siparişi alan tatlıcılarda bayram baklavası yoğunluğu yaşanıyor.

 

Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla, tatlı siparişi alan tatlıcılarda bayram baklavası yoğunluğu yaşanıyor. Antepoğlu baklavacı aldığı yüzlerce tepsi baklavayı Arife gününe yetiştirmek için yoğun mesai harcıyor.

Bayram için iki hafta öncesinden tatlı siparişlerini almaya başlayan geleneksel damak tatlarının üretildiği işletmede, talebin fazla olması nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Orhangazi’de yıllardır hizmet veren Antepoğlu baklavacı bayramlık baklava siparişleri için yoğun bir mesai harcıyor. İşletme sahipleri Ömer Faruk Kaya ve eşi Merve Kaya  baklava,  Orhangazi’de bayram sofralarının baklava çeşitleri ile şenlendiğini dile getirdi. Deneyimli tatlı ustalarının elinden çıkan yöresel lezzetlerin ilgi gördüğünü dile getiren Kaya ailesi, “Siparişleri almaya başladık, arife gününe kadar tüm siparişleri hazırlamış olmamız gerekiyor. Var gücümüzle bunun için çalışıyoruz. Tatlılarımızda kullanılan malzemeler birinci sınıf” diye konuştu.

 
Bu haber 502 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:14:28 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima