Engelli istihdamına hibe desteği

Engelli istihdamına hibe desteği

4 Temmuz 2018 Çarşamba 16:19

2018 yılının ilk yarısında işletmelerindeki engelli istihdamını arttıran firma yöneticileri ödüllerini aldı.

 

2018 yılının ilk yarısında işletmelerindeki engelli istihdamını arttıran firma yöneticileri ödüllerini aldı. 

 

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Valilik Tarihi Heykel Hizmet Binasında düzenlenen törende engelli istihdamına katkı koyan TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş. ve AUNDE Teknik Tekstil San ve Tic. A.Ş. yöneticilerine teşekkür belgelerini ve temsili hibe çeklerini takdim etti. 

 

Törende konuşan Vali İzzettin Küçük;” Engelli istihdamını bir meslek edindirmeden öte engelli arkadaşlarımızın hayata bağlanması olarak görüyor ve önemsiyoruz.  Bilindiği gibi 50 ve daha fazla işçi çalıştıran işyerlerinin yüzde üç oranında engelli istihdam etmesi zorunlu. Ancak devletimiz bununla kısıtlı kalmayıp bu oranın arttırılabilmesi için İŞKUR eliyle farklı teşvik ve destek programları gerçekleştiriyor. Bu gün İşletmelere İŞKUR Destek Teknolojisi Hibe Desteği Programı kapsamında Bursa’mızda faaliyet gösteren iki firmamıza teşekkür etmek için toplandık. Bursa’da zorunlu engelli istihdamı kota doluluk oranı yüzde doksan yediye, toplam engelli çalışan sayısı on bine yaklaşmışken firmalarımızın engelli istihdamındaki gayretleri takdire şayandır. Bu rakamlar nüfusa oranlandığında Bursa’yı Türkiye’de başı çeken bir konuma getirmektedir. Gerçekleştirilen İŞKUR projeleri sayesinde firmalarımız engellilerimiz için uzun bir süre fayda sağlayacak ve onların hayatlarını kolaylaştıracak işlere de imza atmaktadırlar. Ben proje kapsamında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve firma temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum.”dedi. 

Sekiz engelli bireyi en az sekiz yıllığına “CNC Dikim Makinesi Kullanımı İle Engelli İstihdamının Sağlanması “isimli proje ile istihdam eden AUNDE Teknik Tekstil San ve Tic. A.Ş.Genel Müdürü Ertuğrul Düzce’nin ve iki engelli bireyi en az dört yıllığına “İşitme Engellilere Konuşturan Elektronik Eldiven Sistemi” isimli proje ile istihdam eden TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş.Genel Müdürü Cengiz Eroldu’nun teşekkür belgelerini Bursa Valisi İzzettin Küçük takdim etti.

 

 
Bu haber 297 kez okunmuştur.
Kategori:
23.2.2019 08:47:13 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.