Yeni dönem resmen başladı

Yeni dönem resmen başladı

11 Temmuz 2018 Çarşamba 12:45

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki yemin törenine katıldı. 

 

 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki yemin törenine katıldı. Yemin töreninde başkan Neşet Çağlayan başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve bazı milletvekilleri ile de bir araya geldi. 

 

24 Haziran 2018 seçimlerinde %52.59 oy oranıyla yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yemin ederek göreve başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’ye gelişinde Başkanvekili Hakkı Köylü tarafından askerî törenle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tören kıtasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ile Şeref Kapısı’ndan TBMM Genel Kurulu Salonu’na geçti. Genel Kurul salonuna gelişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleri ve davetliler tarafından ayakta ve alkışlar eşliğinde karşılandı. TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mazbatasını teslim etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Anayasa’nın 103. maddesinde yer alan “Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine ant içerim” metnini okuyarak yeminini gerçekleştirdi.

 ÇAĞLAYAN YEMİN TÖRENİNE KATILDI

Yeni dönemin ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’deki tarihi yemin törenine Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’da katıldı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, TBMM’de Yemin töreni öncesinde eski başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve bazı milletvekilleri ile de bir araya geldi. 

 

 
Bu haber 145 kez okunmuştur.
Kategori:
18.6.2019 22:42:27 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.