Metenol yüklü tanker devrildi

Metenol yüklü tanker devrildi

11 Temmuz 2018 Çarşamba 12:59

Orhangazi’de göl sahil yolunda seyreden kimyasal madde ‘metenol’ yüklü tanker kontrolden çıktı. Yan yatan ve sürüklenen tanker alev aldı.

 

Orhangazi’de göl sahil yolunda seyreden kimyasal madde ‘metenol’ yüklü tanker kontrolden çıktı. Yan yatan ve sürüklenen tanker alev aldı. Kimyasal malzemede meydana gelen patlamalar tankerde yarıklar oluşturdu. İtfaiye ekipleri tankerde yüklü ve sürekli alev alan metenol tamamen boşalana kadar köpükle müdahale etti. Kaza sırasında araçtan atlayan sürücü ise yaralandı.

Kaza, Orhangazi’de İznik Gölü sahilindeki yolda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Gölcük’ten aldığı 27 ton ağırlığındaki ‘metenol’ maddesini İnegöl’e götürmek için yola çıkan Suriye asıllı Ahmed Al Anad yönetimindeki 55 ARV 39 plakalı tanker, göl yolu üzerinde seyrederken kontrolden çıktı. Devrilen ve sürüklenmeye başlayan tankerin sürücüsü araçtan atladı. Yol ortasına düşen ve yaralanan sürücü ambulansla Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sürücünün hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

KİMYASAL MADDE SÜREKLİ ALEV ALDI

Kaza sonrasında göl yolunda savaş alanını andıran görüntü oluştu. Olay yerine Jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Tankerdeki ‘metenol’ adlı kimyasal madde sürekli alev aldı. Sürücü kısmına sıçrayan alevler tankerin ön kısmında yangına neden oldu ve kullanılmaz hale getirdi.

PATLAMALAR TANKERİ DELDİ

İtfaiye ekiplerinin alevlere müdahalesi sırasında tankerde patlamalar meydana geldi. Patlamalar nedeniyle tankerde büyük delikler oluştu. Buradan sızan metenol maddesi hava ve sıcakla birleşince yeniden alev aldı. İtfaiye ekipleri ‘metenol’e köpük ile müdahale ederken tankerin dışına da sürekli su tutarak soğutma çalışması yaptı. İtfaiye ekiplerinin metenol ile sınavı saatler sürdü.

YOL TRAFİĞE KAPATILDI

Kaza sonrasında Orhangazi-Gölyaka yolu patlama ihtimaline karşı trafiğe kapatıldı. Tankerdeki küçük patlamalar dinmesi ve metenol maddesinin boşalması sonrasında trafik akışı sahil yolundan sağlandı.

 

 

 
Bu haber 277 kez okunmuştur.
Kategori:
27.5.2019 11:30:24 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.