SGK yapılandırmasında son 17 gün

SGK yapılandırmasında son 17 gün

12 Temmuz 2018 Perşembe 12:17

Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turgay Durmuş, 31 Temmuz tarihine kadar sürecek olan Yapılandırmalarla ilgili açıklama yaptı.

 

Orhangazi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turgay Durmuş, 31 Temmuz tarihine kadar sürecek olan Yapılandırmalarla ilgili açıklama yaptı. Turgay Durmuş, yapılandırmaların 31 Temmuzda sona ereceğini belirterek, yapılandırma planlayan esnafın Esnaf ve Sanatkarlar Odasına başvurmasını istedi.

Turgay Durmuş Torba Kanun kapsamında SGK borçlarının yapılandırmaları ile ilgili sürecin devam ettiğini belirterek, 31 Temmuz tarihinde sona erecek olan yapılandırma kanununa göre Bağ-Kur ve SSK borcu olan esnaf ve Sanatkarlar odası üyelerimizin ilçemiz SGM’ye başvurmaları gerektiğini ifade etti. Turgay Durmuş özellikle emekliliği gelmiş olan üyeler için bu yapılandırmanın önemli bir fırsat olduğunu belirterek, yapılandırma ödemelerinde faiz ve cezaların yüzde 90’a yakını affa uğramaktadır. SDK ve Ziraat Bankası ile yapılan protokol gereği yapılandırmadan sonra kalan borçlar Ziraat Bankası kredisi ile ödenip emekli maaşından tahsil edilecek. Tarihin en kapsamlı yasası olan bu torba yasadan halen faydalanmayan üyelerimizin son süreyi beklemeden ilgili kurumlara müracaat etmeleri gerekiyor. Ayrıca yine Bağ-kurlu üyelerimizin hizmet sürelerini dondurarak veya yapılandırmanın ilk taksidini ödeyerek sağlık hizmetlerinden de faydalanmaları söz konusu. Üyelerimizin 31 Temmuz tarihine kadar bu konulardaki müracaatlarını yapmaları gerekiyor dedi.

 
Bu haber 199 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:12:29 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.