Sırada emniyet müdürlüğü binası var

Sırada emniyet müdürlüğü binası var

12 Temmuz 2018 Perşembe 14:47

Orhangazi’de bir çok kamu binasının son yıllarda yenilenmesinin ardından Orhangazi Belediyesi’nin uzun süredir uğraş verdiği yeni Emniyet Müdürlüğü binası için projeler hazırlanmaya başladı.

 

Orhangazi’de bir çok kamu binasının son yıllarda yenilenmesinin ardından Orhangazi Belediyesi’nin uzun süredir uğraş verdiği yeni Emniyet Müdürlüğü binası için projeler hazırlanmaya başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlatılan yeni Emniyet Müdürlüğü projesinin bu yıl sonuna kadar tamamlanıp inşaat ihalesinin yapılacağı belirlendi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ankara ziyaretinde Emniyet Müdürlüğü Projesini hazırlayan firma yetkilileri ile bir araya geldi.

Orhangazi’de son yıllarda Devlet Hastanesi, Kaymakamlık binası, yeni sağlık ocakları, Sağlıklı Hayat Merkezi, Sosyal Yaşam Merkezi, çok sayıda yeni Okul binası ve Yeni Adliye Binasının ardından Orhangazi şimdi de Yeni Emniyet Müdürlüğü binasına kavuşuyor.

Proje hazırlanmaya başladı

Orhangazi Belediyesi’nin Orkent Bölgesinde tahsis ettiği arsa üzerine yapılacak olan Yeni Emniyet Müdürlüğü binasının projesi ise İçişleri Bakanlığı tarafından özel bir firma aracılığı ile hazırlatılmaya başladı. Firma Eylül ayına kadar projeyi tamamlayıp İçişleri Bakanlığına sunacak. Bakanlık ise Orhangazi Emniyet Müdürlüğü binasının inşaat ihalesini yaparak çalışmalara başlayacak.

Başkan Çağlayan projeyi inceledi

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın uzun süredir üzerinde çalışmalarını yaptığı Yeni Emniyet Müdürlüğü binası ile ilgili içişleri bakanlığı tarafından hazırlatılan projeyi Ankara’da inceleyen başkan Çağlayan, projeyi hazırlayan firma yetkililerinden bilgi aldı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi Emniyet Müdürlüğü’ne yeni ve modern bir bina kazandırmak için uzun zamandır çalışıyoruz. Proje, bu noktada İçişleri Bakanlığımızın yeni dönem yatırım planlamasına dahil edilmişti. Bu yıl sonuna kadar projenin hazırlanmasının ardından yeni Emniyet Müdürlüğü binamızın yapımına da başlanmış olacak dedi.

 
Bu haber 224 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:05:02 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.