Çocukların umudu tamir olmaya devam ediyor

Çocukların umudu tamir olmaya devam ediyor

31 Temmuz 2018 Salı 15:35

Orhangazili Muammer Kavazoğlu’nun başlattığı ‘Atma Tamir Olsun, Çocuklara Umut Olsun’ isimli proje tüm hızıyla devam ediyor.

 

Orhangazili Muammer Kavazoğlu’nun başlattığı ‘Atma Tamir Olsun, Çocuklara Umut Olsun’ isimli proje tüm hızıyla devam ediyor. İlçe genelindeki kurum ve kuruluşların desteği ile eden proje çevre il ve ilçelerdeki kurumlardan da destek görmeye başladı. Şuana kadar bin 750 oyunca tamir edilerek çocuklara teslim edildi.

Bozuk ve kırık oyuncakları aldığı destekler ile kendi imkanları ile tamir ederek ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına hediye eden proje sahibi Muammer Kavazoğlu, başlayan projenin devam için var gücüyle çalışıyor.

HEDEF 1 MİLYON OYUNCAK

Atma tamit olsun çocuklara umut olsun isimli proje de bu zamana kadar tamir edilerek çocuklara teslim edilen oyuncak sayısı 1750’yi buldu. Hedefinin bir milyon oyunca olduğunu belirten Kavazoğlu, ‘severek yaptığım bir iş. Çocuklar için uğraşıyorum. Belediyemiz olsun ve diğer ilçe kurumlarımız destekleri ile bizlere moral veriyor. Çocukların oyuncaklarını teslim ettiğimiz de ise onların tebessümleri ve sevinçleri bizlerin yorgunluğunu alıyor.

Projemiz, İhtiyaç sahibi tüm çocuklara bir oyuncak hediye etmektir. Toplanan oyuncaklar tamir edilip ihtiyaç sahibi çocuklara verilmek üzere hazırlanır, temizlenir, bakımları yapılıp hediye edilir. Projemizin hedefi 1.000.000 Adet oyuncak tamir edip ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmaktır. Şuana kadar tamir, bakım, onarımı tamamlanan 1.750 Adet oyuncak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşmıştır.

SPONSOR ARIYORUZ

Yaptığımız iş her ne kadar gönül işi de olsa bu konuda bir sponsora ihtiyacımız var. yapılan işlerin maliyetini göz önüne getirdiğimiz de az gibi görünse de binlerce oyuncağın tamiri için bütçe fazlasıyla kabarıyor. Şuana kadar sponsorumuz olmadı. Sponsor olmaları için firmalardan ve hayır sever iş adamlarından destek bekliyoruz. Şuan binlerce tamir edilmeyi bekleyen oyunca var. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde oyuncak gönderiliyor. Bir depo sıkıntısı oluştu. Gelen oyuncakları koyacak yer bulamıyoruz. Bu konular bizleri biraz üzüyor. Ama inanıyorum ki bu proje ileride daha çok çocuğun yüzünü güldürecek. Bizlere bir çok oyuncak geliyor. Bazı vatandaşlar ne tür oyuncakları tamir ediyorsunuz diye soru soruyorlar. Nerdeyse tüm oyuncakları tamir ediyoruz.

PELUŞ OYUNCAKLAR

Peluş oyuncaklar gözü olmayan, çalışmayan, kirli ve dikilmesi gereken peluşların tamamı elden geçirilir, daha sonra bu işlem bittikten sonra makinelerimiz da yıkanıp temizlikleri yapılıktan sonra tekrar kontrol edilir. Hediye edilmek için müsait oyuncakların tamamı çocuklara hediye edilir.

 

PLASTİK OYUNCAKLAR

Plastik oyuncaklar, Eritme yöntemi kullanılarak tamir etmeye çalışılır.

Parça eksiklikleri benzer diğer parçalanmış oyuncaklardan karşılanır.

Temizlik işleminden sonra bir sonraki aşamaya geçilir.

Param parça olmuş hiç kullanılmayacak vaziyette olan plastik oyuncaklar Anlaşmalı geri dönüşüm yetkilisine teslim edilir ve yerine yeni oyuncak gönderilir.

Bizde hazır olan bu oyuncakları ihtiyaç sahibi çocuklara hediye ederiz.

PROJEMİZDE DEMİR OYUNCAKLAR

Demir oyuncaklar, Kaynak olabilecek durumdaki oyuncaklar tekrar eski haline getirilir, boyanır ve tekrar işleme alınır.

Hiç düzelmeyecek durumda olan demir oyuncak parçaları Anlaşmalı geri dönüşüm yetkilisine teslim edilip, Yeni oyuncaklar ile değiştirilir.

 

PROJEMİZDE ELEKTRONİK OYUNCAKLAR

Elektronik oyuncakların bir çoğu tamir edilebilir durumdadır. Çoğunlukta plastik aksamlarında sorunlar kırılmalar olmaktadır. Tamir, bakım ve onarım işlemi yapılır ve kullanılır durumda olan oyuncaklar temizlik işleminden sonra hediye edilir.

Sorunlu olan elektronik oyuncakların parçaları kullanılır. (Motor, Lamba, Pil Yatağı, Düğmeler vb.)

PROJEMİZDE AHŞAP OYUNCAKLAR

Ahşap oyuncaklar için fazla bir şey yapmamız mümkün olmamaktadır. Kullanılabilir durumdaki oyuncakları temizleyip ihtiyaç sahibi insanlara teslim ediyoruz.

Diğer Param parça olmuş ahşap oyuncakları da ihtiyaç sahibi listesinde bulunan kişilere yakacak olarak hediye ediyoruz. Miktar fazla olursa, miktarı az olması durumlarda toplama işlemi devam etmektedir.

 
Bu haber 220 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:42:08 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.