Gölden balık fışkırıyor

Gölden balık fışkırıyor

6 Ağustos 2018 Pazartesi 12:54

İznik Gölü’nde avlanan Orhangazili balıkçılar gölün en bereketli sezonundan birini yaşıyor.

 

İznik Gölü’nde avlanan Orhangazili balıkçılar gölün en bereketli sezonundan birini yaşıyor. Adeta balık fışkıran İznik Gölü’nde avlanan balıkçıların tezgahlarını sazan ve yayınlar süslüyor.

Orhangazili Ünlü Balıkçı Uğur Serbest, İznik Gölü Orhangazi Kıyısı’nda avlaklardan avladığı balıklar ile tezgahlarını süslüyor. Bir kilodan on beş kiloya kadar sazanların bulunduğu tezgahlarda bir kilodan otuz kiloya kadar da yayın bulmak mümkün. Konu ile ilgili bilgilendirme veren Serbest, ‘Deniz de başlayan av yasağı ardından tüm balıkçılar göl balıkçılığı yapmaya başladı.

BEREKET VAR

Göl balığında bu sezon bereket var. avlak alanlarımız dan çıkan balıklar bizleri memnun ediyor. Bizlerde verdiğimiz hizmet ile balığı seven hemşerilerimize en güzel şekilde hizmet veriyoruz. Yayın balığın kilosunu 30 TL’den, sazanın kilosunu ise 20 TL’den satışa sunuyoruz.

DENİZDEN ÇIKAN EL YAKIYOR

Şuan deniz balıkları aşırı pahalı, göl balığı kültürüne sahip olan Orhangazili hemşerilerimiz göl balığını tercih ediyor. Şuan rövanşta olan göl balığımızın satışları iyi gidiyor. İznik Gölü’nden avladığımız balıklar taze olarak tezgahlarımız da yer alıyor.’dedi.

 

 
Bu haber 223 kez okunmuştur.
Kategori:
21.3.2019 16:08:14 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.