Mangal koru çamlığı yaktı

Mangal koru çamlığı yaktı

6 Ağustos 2018 Pazartesi 12:56

İznik Gölü Orhangazi Kıyısı’ndaki çamlık piknik alanında meydana gelen yangın da itfaiye ekipleri seferber oldu.

 

İznik Gölü Orhangazi Kıyısı’ndaki çamlık piknik alanında meydana gelen yangın da itfaiye ekipleri seferber oldu. Uzun süren müdahalede kontrol altına alınan yangın söndürüldü.

Orhangazi göl çamlık piknik alanında piknikçilerin bıraktığı mangal korları yangına sebebiyet verdi. Anız yangınını itfaiye ekiplerine haber veren vatandaşlar ekipler gelene kadar gölden su taşıyarak yangına müdahale etti. Kaplar ile taşınan sular çam ağaçlarının dibine dökülerek ağaçların aleve teslim olması önlendi. Yangın yerine ulaşan itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken uzun süre de soğutma çalışması yaptı.

PİKNİKÇİLERE UYARI!

Çam yapraklarının hemen tutuşup içten içe yavaş yandığını bildiren itfaiye ekipleri, bu konuda soğutma çalışmalarının dikkatli yapılması gerektiğine dikkat çekti. Ekipler soğutma çalışmalarının sona ermesi ile çevre de piknik yapan vatandaşları polis ekipleri ile birlikte uyararak duyarlı olmalarını istedi.

 
Bu haber 158 kez okunmuştur.
Kategori:
21.3.2019 16:03:38 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.