Hafta sonu 20 bin kişiye ev sahipliği yapıyor

Hafta sonu 20 bin kişiye ev sahipliği yapıyor

7 Ağustos 2018 Salı 12:41

İznik Gölü Orhangazi Kıyısı çamlık piknik alanı yaz aylarında on binlerce kişinin tercihi oluyor.

 

İznik Gölü Orhangazi Kıyısı çamlık piknik alanı yaz aylarında on binlerce kişinin tercihi oluyor. Piknik yapmak isteyenlerin vazgeçilmez alanı olan alanda vatandaşlar serinlemek içinde İznik Gölü’ne giriyor.

 

Orhangazi çamlık piknik alanı, her hafta sonu 20 bin kişiyi ağırlıyor. Piknikçilerin vazgeçilmez alanı olan İznik Gölü Orhangazi Kıyısı’nda serinlemek isteyenler ise kendilerini gölün serin sularına bırakıyor.

ŞEHİR DIŞINDAN GELENLER VAR

İznik Gölü’nün %51’lik bölümüne sahip olan Orhangazi’nin çamlık piknik alanını şehir dışındaki ailelerde tercih ediyor. Temiz havası ve Orhangazi Belediyesi’nin yenilediği banklarda pikniklerini yapan aileler hafta sonlarını değerlendiriyor.

ORGANİZASYONLARA DA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Vatandaşların pikniklerine ev sahipliği yapan çamlık alanı, ilçe ve ilçe dışındaki sanayi kuruluşlarının da piknik organizasyonlarına kapılarını aralıyor. Firmaların, STK’ların ve okulların organizasyonlarına da yer açan çamlık piknik alanı yaz aylarında yüz binlerce kişinin tercihi arasında yer alıyor.

AMATÖR BALIKÇILARIN FAVORİSİ

İznik Gölü Orhangazi Kıyısı, birde amatör balıkçılar tarafından tercih ediliyor. Amatör balıkçıların olta ile avlandığı İznik Gölü’nde İsrail, yayın ve İsrail sazanı gibi tatlı su balıkları çıkıyor.

SUDA JANDARMA, KIYIDA POLİS

Orhangazi kıyısında ki güvenlik önlemlerini ise jandarma ve polis sağlıyor. Su içerisinde yaşanan adli olaylardan jandarma sorumluluğundayken, kenar bölgesi ise Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kontrolü altında. Sahil kıyısında piknikçilerin güvenliğini sağlayan polis ekipleri, hafta sonları olası adli olayların önüne geçmek için yoğun mesai harcıyor.

 

 

 
Bu haber 176 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:32:06 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.