THK'dan Kurban Derisi çağrısı

THK'dan Kurban Derisi çağrısı

8 Ağustos 2018 Çarşamba 13:26

Orhangazi Türk Hava Kurumu bu yılki Kurban Bayramı’nda deri toplamaya devam edecek. THK aynı zamanda bir yandan kurban derilerini bağış olarak da kabul edecek.

 

Orhangazi Türk Hava Kurumu bu yılki Kurban Bayramı’nda deri toplamaya devam edecek. THK aynı zamanda bir yandan kurban derilerini bağış olarak da kabul edecek. THK’dan yapılan açıklamada ise‘2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu gereğince geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da şubemiz tarafından Kurban Derileri toplanacaktır.’şeklindeki ifadelerine yer verildi.

 

Türk Hava Kurumu Orhangazi Şubesi’nin yatığı yazılı basın açıklamasında şu  ifadelere yer verildi. ‘ Vereceğiniz kurban derisi bağışları ile; havacılığımızın güçlenmesine, Ülkemizin geleceği bakımından en büyük güvencemiz olan kanatlı bir gençlik yetiştirilmesine, bu gençlerimize ücretsiz havacılık eğitimi verilmesine, Türkiye’nin ilk Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile Ülkemizin hizmetinde bulunulmasına, THK Üniversitesinde burslu öğrenciler okutularak havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli, personel yetiştirilmesine, şehit ve gazi çocuklarının bu üniversitede ücretsiz okutulmasına, orman yangınlarına havadan müdahale edilmesine, Türkiye’nin tek hava ambulans filosuna sahip Kurum tarafından, Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, aynı zamanda gece görüş özelliğine sahip 19 adet son model ambulans helikopter ve uçakları ile hasta, yaralı taşıyarak, ayrıca organ bekleyen vatandaşlarımıza 7 gün 24 saat hava ambulans hizmeti verilmesine yardımcı olmanın gurur ve  huzurunu duyacaksınız.

KURBAN DERİLERİ MAKBUZ İLE TOPLANACAK

Kurban derileri görevli teşkilatımız tarafından makbuz karşılığı toplanacaktır. Deri toplama merkezi; İznik yolu hayvan pazarı yanındaki eski mezbahane olup, görevlilere teslim edilemeyen kurban derileri Türk Hava Kurumu Şube binası önünde veya eski mezbahadaki depoda, THK görevlilerince makbuz karşılığı teslim alınacaktır. Vatandaşlarımıza duyurulur.

 
Bu haber 172 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:32:54 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.