Bedelliye 2 günde 200 bin başvuru

Bedelliye 2 günde 200 bin başvuru

8 Ağustos 2018 Çarşamba 13:57

Bedelli askerlik uygulamasına başvurular hafta başında başladı. Ülke genelinde başvurular 2 günde 200 bini geçti.

 

Bedelli askerlik uygulamasına başvurular hafta başında başladı. Ülke genelinde başvurular 2 günde 200 bini geçti. Orhangazi’de ise Askerlik Şubesine 8 kişinin bedelli askerlik için başvuruda bulunduğu belirlendi.

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için iki gün içinde 200 bine yakın başvuru yapıldı. Son tarih olan 3 Kasım´a kadar 1 milyondan fazla başvuru beklenirken, 2 gün içinde 200 bin başvurunun yapılması şaşkınlık yarattı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamasında "Hedefimiz gençlerimizin bedelli askerlik uygulamasından en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlamak" dedi.

ORHANGAZİ’DE 8 BAŞVURU

Bedelli askerlik için pazartesi ve Salı günü Orhangazi Askerlik Şubesinde 8 kişinin başvuru yaptığı belirlendi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bedelli askerlik uygulamasına yönelik çalışmalar Milli Savunma Bakanlığı koordinesinde Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının ilgili birimlerinin katılımıyla yoğun bir şekilde devam ediyor. Sürece Jandarma Genel Komutanlığı yetkilileri de katkı sağlıyor.

TÜM DETAYLAR MASAYA YATIRILIYOR

Bakanlıktaki toplantılara zaman zaman Milli Savunma Bakanı Akar da başkanlık ediyor. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile diğer ilgililerin de yer aldığı toplantılarda bedelli askerlik uygulamasının tüm detayları masaya yatırılıyor.

BAKAN AKAR´DAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanı Akar, yaptığı açıklamada, bedelli askerliğe başvuracak gençlerin ve ailelerinin beklentilerinin farkında olduklarını, bunların tam olarak karşılanması için yoğun mesai harcadıklarını belirtti. Akar, bu kapsamda YÖK ile yapılan protokolle gençlerin öğrenimlerine devam ve sınavlarıyla ilgili oluşabilecek sorunların da ortadan kaldırıldığını ifade etti.

 
Bu haber 184 kez okunmuştur.
Kategori:
21.3.2019 15:57:09 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.