TOKİ'de Konut sayısı artıyor

TOKİ'de Konut sayısı artıyor

7 Eylül 2018 Cuma 14:42

Toplu Konut İdaresi tarafından Orhangazi’de inşa edilecek olan ve daha önce ön başvuruları yapılan konut projesinde Orhangazi Belediyesi harekete geçerek konut sayısının artırılması için girişimde bulundu.

 

Toplu Konut İdaresi tarafından Orhangazi’de inşa edilecek olan ve daha önce ön başvuruları yapılan konut projesinde Orhangazi Belediyesi harekete geçerek konut sayısının artırılması için girişimde bulundu. 240 adet olarak planlanan konutlar, projenin yapılacağı konut alanındaki plan değişikliği ile birlikte 288’e yükselecek. Konutlar için ön başvurularda 797 kişi başvuru yapmıştı.

Orhangazi’de ihale aşamasında olan yeni TOKİ konut projesi ile ilgili Orhangazi Belediyesi konut adedinin artırılması için girişimde bulundu. Toplu Konut İdaresi tarafından 2+1 ve 3+1 tipinde daha önce 240 konut inşa edileceği duyurulmuş, konutlar için ön başvurular da yapılmıştı. Orhangazi Belediyesi, ön başvuruların yüksek olması ve vatandaşların konut projesine büyük ilgi göstermesi nedeniyle konut sayısının artırılması için projenin hayata geçeceği konut alanında plan değişikliğine gidiyor.

240 ADET, 288’E ÇIKARILIYOR

240 adet olarak planlanan konut projesinde yapılacak olan plan değişikliği ile birlikte konut sayısı 288’e yükseltilecek. Bu konudaki plan değişikliği konusu ise Orhangazi Belediyesi’nin Eylül ayı Belediye Meclis toplantısında görüşüldü. Konu mecliste görüşüldükten sonra imar komisyonuna havale edilirken,  Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, yapılacak konutlar için ön başvuruların 797’yi bulduğunu belirterek, vatandaşlarımızın konut projesine olan ilgisi nedeniyle hem mevcut ihale aşamasında olan konutları 288’e çıkarıyoruz hem de yeni arsa üreterek yeni bir proje hayata geçirilmesi için ön çalışmalarımızı başlattık. İstiyoruz ki başvuru yapan tüm vatandaşlarımızı konuta kavuşturmak dedi.

 
Bu haber 17023 kez okunmuştur.
Kategori:
31.3.2020 01:08:55 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima