Milli Mücadelede Orhangazi Fotoğraf sergisi açıldı

Milli Mücadelede Orhangazi Fotoğraf sergisi açıldı

11 Eylül 2018 Salı 13:31

Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi Belediyesinin Orhangazi’nin 96. Yılı Kurtuluş etkinlikleri kapsamında etkinlikler sürüyor. 

 

Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi Belediyesinin Orhangazi’nin 96. Yılı Kurtuluş etkinlikleri kapsamında etkinlikler sürüyor. Etkinlikler kapsamında Gazeteci-Yazar Muharrem Değirmen tarafından 10 Eylül Orhangazi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı münasebeti ile Orhangazi Belediyesi ve Avrasya Etnografya Vakfı destekleri ile Kurtuluşa ve Kuruluşa özel bir sergiye dün açıldı.

Gazeteci Muharrem Değirmen tarafından hazırlanan Milli Mücadelede Orhangazi konutlu fotoğraf sergisi Tarihi Orhangazi Hamamı Bahçesinde açıldı. Açılışa Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Coşkun, siyasi partiler, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış sonrasında protokol üyeleri sergiyi gezip bilgi aldı.

Sergi açılışından sonra Kurtuluş yıllarına ait belge ve fotoğrafların yer aldığı sergi ile ilgili Muharrem Değirmen protokol üyelerine bilgi aktardı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Muharrem Değirmen, Cumhuriyet Meydanında açılan 18. Fotoğraf Sergisinde ilk defa bu güne kadar yayınlanmamış Orhangazi ile ilgili kuruluşa ait birçok Osmanlıca belge sergide yer aldı. Sergimizin en özel bölümü ise Orhangazili Kuvveyi Milliye Gazisi Refik Atay’a ait özel eşyaları İstiklal Savaşı Madalyası ve beraatı gibi özel objelerde sergilenirken bu türlü etkinliklerin yapılmasında her zaman destekleri olan Kaymakam Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Avrasya Etnografya Vakfı Başkanı Mansur Destereci’ye teşekkürlerini sundu.

 
Bu haber 222 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:12:00 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima