Gemlik'te Kurtuluş coşkusu

Gemlik'te Kurtuluş coşkusu

12 Eylül 2018 Çarşamba 14:14

Gemlik'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96. yıldönümü, bir kez daha coşkuyla kutlandı. 

 

Gemlik´in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96. yıldönümü, bir kez daha coşkuyla kutlandı. Gemlik´teki törenler saat 11.00´da Atatürk Anıtına Çelenk Sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Törene AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Garnizon Komutanı Veteriner Albay Ramazan Ekemen, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Bozkurt, Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, AKP İlçe Başkanı Yaşar İslam’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK ve Dernek üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile gaziler katıldı.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Garnizon Komutanı Veteriner Albay Ramazan Ekemen ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz Atatürk Anıtına Çelenk bıraktı. Buradaki törenin ardından Şehit Yüzbaşı Cemal ve silah arkadaşlarının Lise Caddesi Emetullah Hatun Camii yanında bulunan kabirleri ziyaret edildi. İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı’nın okuduğu duanın ardından, protokol üyeleri, muharip gaziler derneği üyeleri ve şehit aileleri derneği yönetim kurulu üyeleri şehitliğe karanfil bıraktı. Öğlen namazı öncesinde ise Asım Kocabıyık Camiinde şehitler için mevlit okutuldu.

 

 

 
Bu haber 234 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:16:14 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima