Asırlık kent tuvallerde

Asırlık kent tuvallerde

26 Eylül 2018 Çarşamba 14:41

Şehir Ressamı Ömer Faruk Boyacı,  “Asırlık Kentlerin Gizli Yüzleri: Bursa” isimli ilk kişisel resim sergisini Tayyare Kültür Merkezi Sami Güner Sanat Galerisi’nde izlenime sundu.

 

Şehir Ressamı Ömer Faruk Boyacı,  “Asırlık Kentlerin Gizli Yüzleri: Bursa” isimli ilk kişisel resim sergisini Tayyare Kültür Merkezi Sami Güner Sanat Galerisi’nde izlenime sundu. Boyacı’nın Bursa’nın tarihi mekânlarını tuvaline yansıttığı 60 eserinin sanatseverlerin beğenisine sunulduğu sergi açılışına Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mihrimah Kocabıyık’ın yanı sıra Ak Parti Bursa İl yöneticileri Şükran Hakyemez, Elif Nur Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür A.Ş.’nin destekleri ile düzenlenen sergide kentlerin tarihe ışık tutan mimari yapılarına teknik çizimlerinin ışığında yeni bir bakış açısı kazandıran Boyacı’nın eserleri,  sanatseverlerin beğenisini kazandı. Sergi açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mihrimah Kocabıyık,  Bursa’nın bir kültür sanat kenti olduğunu, sanatın ve sanatçının desteklenmesini önemsediklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da kentin kültür ve sanat hayatına katkı veren herkesin yanında durduğunu ifade eden Kocabıyık,  sanatla ilgilenen herkesi Bursa’yı tuvaller ile anlatan sergiyi gezmeye davet etti.  Bir dönem ünlü Ressam Cemal Toy’un asistanlığını da yapan Ömer Faruk Boyacı ise Bursa’nın tanıtılmasında sanatsal anlamda katkıda bulunmasının mutluluğunu yaşadığı ifade etti. Boyacı, “Eserlerimde minyatür sanatından ve modern sanat akımlarından etkileniyorum. Yerel figürlerimizi kullanarak özgün kompozisyonlar oluşturuyorum. Amacım Bursa’ya ait değerleri ebedileştirerek iz bırakmak. Desteklerini esirgemeyen başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş ve Kültür A.Ş. yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi kurdelesinin kesilmesinin ardından genç ressam Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mihrimah Kocabıyık’a günün anısına  “Bursa’ya farklı bir çerçeve” adlı tablosunu hediye etti. Boyacı’nın resim sergisi Tayyare Kültür Merkezi Sami Güner Sanat Galerisi’nde 29 Eylül’e kadar açık kalacak.

 

 
Bu haber 486 kez okunmuştur.
Kategori:
29.3.2020 14:34:30 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima