Yabancı işçi şoku!

Yabancı işçi şoku!

25 Ekim 2018 Perşembe 10:00

Orhangazi’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve kısa bir süre önce el değiştirerek Güriş Holding bünyesine katılan Döktaş fabrikasında Tacikistan’dan işçi getirilip fabrikada çalıştırılacağı iddiaları ilçe kamuoyunda büyük tepki toplamaya başladı.

Orhangazi’de kısa bir süre önce satışı gerçekleştirilen ve Güriş bünyesine dahil edilen Döktaş Fabrikası’nda yabancı işçi tartışmaları başladı. El değiştirdikten sonra fabrikada çok sayıda işçinin işine son verilmesinin ardından şimdi de fabrikanın yabancı işçi getirip Orhangazi’deki fabrikada çalıştıracağı iddiaları şok etkisi yarattı.

TACİKİSTAN’DAN İŞÇİ GETİRİLİYOR

Fabrikanın Tacikistan’dan işçi getirerek Orhangazi’deki fabrikada işçi olarak çalıştıracağı iddiaları konuşulurken, işçiler için Orhangazi’de kalacak yer bulunması ile ilgili de hazırlıklar yapıldığı ileri sürüldü.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNDE YABANCI İŞÇİ TEPKİ ÇEKİYOR

Orhangazi kamuoyunda sıkça konuşulmaya başlayan Döktaş fabrikasında yabancı işçi çalıştırılacağı iddiaları tepki ile karşılandı. Fabrikanın Tacikistan’dan işçi getirip çalıştırma planına bazı STK temsilcileri ve vatandaşlar Türkiye ekonomik bir sıkıntı yaşadığı ve istihdam seferberliğinin ilan edildiği bir dönemde bu kadar işsiz insan varken, yabancı işçi getirilip çalıştırılacak olmasını anlamsız bulduklarını ifade ediyorlar.
Bu haber 2116 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:10:17 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima