‘Cumhuriyet'in gülen yüzü'

‘Cumhuriyet'in gülen yüzü'

29 Ekim 2018 Pazartesi 14:22

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. Yılında Atatürk’ün özel fotoğraflarından oluşan ‘Cumhuriyet’in gülen yüzü’ adlı fotoğraf sergisi açtı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi bahçesinde açılan sergide, Atatürk ve Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki devlet atılımlarını anlatan yaklaşık 200’e yakın fotoğraf sergilendi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 95.yılı etkinlikleri kapsamında hazırlanan serginin açılış kurdelesini Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Garnizon Komutanı P.Atğm. Ömer Birinci, Emniyet Müdürü Halis Erdoğan, ADD Başkanı İsmail Saidoğlu ve emekli öğretmen Bülent Turantekin birlikte kesti.

CHP ilçe başkanı Sevim Turan ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler de gün içinde sergiyi ziyaret edenler arasında yer aldı.

Atatürk fotoğrafları sergisi hakkında açıklama yapan ADD Şube Başkanı Saidoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde başlattığı kurtuluş hareketinin sönmeyen bir meşale olduğunu belirtirken, ‘Bugün bu topraklarda özgür ve bağımsız bir şekilde yaşamamıza imkân sağlayan milli mücadelenin ilk adımı, 19 Mayıs 1919 tarihinde Büyük Önder Atatürk tarafından atılmıştı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95.Yılı etkinlikleri kapsamında açtığımız sergide Atatürk ve ülkemize kazandırdıklarının fotoğraflarını halkımızın beğenisine sunduk’ dedi.  
Bu haber 211 kez okunmuştur.
Kategori:
23.5.2019 17:01:22 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.