Cargill direnişi 200.günü geride bıraktı

Cargill direnişi 200.günü geride bıraktı

3 Kasım 2018 Cumartesi 13:36

Dünyaca ünlü gıda üreticisi Cargill’de işten çıkarılan 14 işçinin fabrika önünde başlattığı direniş 200.gününü geride bıraktı. İşçiler fabrika önünde kurdukları çadırda direnişlerini sürdürürken, farklı sendika ve platformlardan işçilere destek ziyaretleri de devam ediyor.

Cargill fabrikasında işçilerin iddiasına göre sendikal faaliyetlerden dolayı işten çıkarılan 14 işçinin fabrika önündeki direnişleri devam ediyor. 200 gün önce işten çıkarıldıktan sonra Tek Gıda iş sendikası ile birlikte fabrika önünde direniş başlatan işçiler bir çok farklı eylemle de seslerini duyurmaya çalışmışlardı. Ağustos ayında fabrikadan Cargill’in İstanbul’daki merkezine kadar da yürüyüş gerçekleştiren fabrika işçilerine destek ziyaretleri de sürüyor. 200 direniş gününü geride bırakan Cargill işçilerine farklı sendikalardan ve farklı platformlardan destek ziyaretleri gerçekleştiriliyor.
Bu haber 273 kez okunmuştur.
Kategori:
22.3.2019 10:10:06 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.