Hobisi ile kanseri yendi

Hobisi ile kanseri yendi

4 Aralık 2018 Salı 11:11

Orhangazi’de inşaat yapı market bayiliği yapan Mustafa Kenan Özkan (55), 2 yıl önce yakalandığı kanser hastalığını, zeytin ağacından yaptığı el işi oyma süs eşyaları ile yendi. Tedavi gördüğü dönemde sadece zeytin ağacından kendi kurduğu atölyede birbirinden güzel sanat eserleri ortaya çıkaran Kenan Özkan, kanser hastalığımı öğrendikten sonra hem kemoterapi gördüm hem de ağaç oymacılığı yaptım. Bu sayede moral ve motivasyonumu yüksek tutup kanser hastalığının üstesinden geldim dedi.

Orhangazi’de asıl mesleği İnşaat yapı Market ürünleri olan ve büyük bir mağaza işleten 55 yaşında, 3 çocuk babası Mustafa Kenan Özkan, 2 yıl önce yakalandığı kanser hastalığını sadece zeytin ağacından yaptığı ağaç oyma ürünleri ile yendi.

KENDİ ATÖLYESİNİ KURDU

 

2 yıl önce kanser hastalığına yakalandıktan sonra kemoterapi ve diğer tedavilerine başlayan Kenan Özkan, doktorunun “moral ve motivasyonunu yüksek tut” tavsiyesi üzerine zaten uzun süredir yapmayı istediği ağaç oymacılığı sanatına yöneldi. Yapı Market ürünleri satan mağazasının bodrum katında kendi imkanları ile atölye kuran Kenan Özkan, bir yandan kanser tedavisi gördü bir yandan da kendisini zeytin ağaçlarından yaptığı el işi eserlere verdi. Kendi deyimi ile Zeytin ağacındaki büyüleyici desenleri fark ettikten sonra ağaç oymacılığı işini daha da geliştirmeye karar veren Kenan Özkan, internetten yaptığı araştırmalarla hem el becerisini ve sanatını geliştirdi hem de birbirinden güzel ev eşyaları ortaya çıkarmaya başladı.

ZEYTİN AĞACININ BÜYÜLÜ DESENLERİ

 

Kanser hastalığı ve tedavi sürecini anlatan Kenan Özkan, zeytin ağacının sadece meyvesi ve yağı ile değil, ağacı ve gövdesiyle de diğer ürünlerden çok daha farklı bir ürün. Onu özel yapan 100-200 yıllık sürede ağacın ayrı desten ve renkler oluşturması dedi.

AĞACIN BÜYÜLÜ DESENLERİ İLE KANSERİ YENDİM

 

Kenan Özkan, 2 yıl önce kanser hastalığına yakalandığını belirterek, kötü bir tesadüfle ağaç oymacılığı ile tanıştım. Bu süreç insanı şok eden, yaşamın sona erme korkusunun yaşandığı kötü bir süreçti. Hemen ardından kemoterapi tedavileri başladı. En önemlisi kafanızın rahat olması, bunu dert etmemeniz ve düşünmemeniz gerektiğiydi. Benim ağaç oymacılığına ilgim vardı. İnternetten sürekli araştırıyordum. Bir makine aldım. Hobi olarak bu işe başladım. Zeytin ağacının desenlerindeki güzelliği keşfederek bu işe daha da sarıldım. Zeytin ağacı oymacılığına başladığımda tüm olumsuz düşüncelerden kendimi kurtarıp, 3 saat, 5 saat boyunca o ağaçla ortaya çıkardığım ürünü, ağacın desenindeki o muhteşem güzellikleri gördüm ve fark ettim. Böylelikle hastalığı yenme sürecinde çok büyük desteğini gördüm. Tamamen benim için bir terapi gibiydi. Yaptığım ürünlerin başkaları tarafından beğenilmesi de ayrı bir motivasyondu. Ayrı bir heyecandı. Zeytin ağacını işlerken incelikleri vardı. Yan işlendiğinde içindeki o desenin güzelliği ortaya çıkıyordu. Böylelikle 6-7 aylık o kemoterapi sürecinde hiçbir şekilde umutsuzluğa kapılmadım, demoralize olmadım. Tamamen kendimi ağaca verdiğim için hastalığı dahi unuttum. Geçirdiğim zaman beni tamamen dış dünyadan kurtardı, tüm olumsuzluklardan kurtarıp orada mutlu ve huzurlu olmama sebep oldu. 7-8 aylık sürecin sonunda yapılan tetkiklerde hastalıkla ilgili hiçbir şey kalmadığını, kanserli hücrelere artık rastlanmadığını doktorum bana söyledi dedi. Kanser hastalarına da tavsiyelerde bulunan Kenan Özkan, her ne olursa olsun, bu hastalıkla mücadelenin en önemli şeyi moral motivasyon. Kanserli hastalar kendilerini meşgul edecek, hastalığın olumsuz düşüncelerinden kurtaracak herhangi bir şeyle uğraşmalarını tavsiye ediyorum dedi.   
Bu haber 527 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:33:34 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima