GENÇ BİLALLER VE MUHAFIZLAR YARIŞTI

GENÇ BİLALLER VE MUHAFIZLAR YARIŞTI

28 Aralık 2018 Cuma 10:52

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük tarafından düzenlenen Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması ile Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Bursa Finalleri Orhangazi'de yapıldı. İlçe protokolünün de izlediği yarışmalarda İmam Hatip Lisesi öğrencisi 25 kişi yarıştı.

Orhangazi Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmalarının Bursa Finallerinin bölge etabı Orhangazi´de yapıldı. Bursa ve ilçelerindeki İmam Hatip Liseleri öğrencilerinin yarıştığı iki yarışma Orhangazi Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci yurdu salonunda yapıldı. İlçe Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Garnizon Komutanı Per.Atğm.Ömer Birinci, Emniyet Müdürü Halis Erdoğan, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve diğer davetlilerin de izlediği yarışmalarda Genç Bilaller Ezan Okuma yarışmasına 16 öğrenci, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasına ise 9 öğrenci katıldı.

 

GÜN BOYU SÜRDÜ

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmalarının Bursa Finalleri Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci yurdu salonunda gün boyu devam etti. Öğrenciler ezan okuma yarışması ve hafızlık yarışmasında jüri önünde dereceye girmek için mücadele verirken, akşam saatlerine kadar süren yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ve tüm katılımcılara Orhangazi Belediyesi ve diğer katkı sağlayan kişi ve kuruluşlar tarafından hediyeler takdim edildi.

 

GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI

1. Mustafa Erikçi                              Murat Hüdavendigar Anadolu İHL

2. Yusuf Baştürk                              Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İHL

3. Osman Şen                                   İznik Anadolu İHL

 

GENÇ MUHAFIZLAR HAFIZLIK YARIŞMASI

1. Ahmet Oltulu                               İnegöl Anadolu İHL

2. Salih Aydın                                    Murat Hüdavendigar Anadolu İHL

3. Ali Murtaza Utku                        Bursa İpekçilik Anadolu İHL
Bu haber 440 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:09:49 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima