Erenler Mesleki ve Teknik Lisesi yenilendi

Erenler Mesleki ve Teknik Lisesi yenilendi

13 Şubat 2019 Çarşamba 19:27

Orhangazi de 1998-1999 yılından bugüne kadar öğrencilere ve öğretmenlere hizmet veren eğitim binası son üç yıl içerisinde tadilata girerek modern görünümüne kavuştu.

 Yılların geçmesiyle eskiyen okul binasını yenilemek için gerekli yerlere başvuran okul idaresi aynı zamanda okulun elde etmiş olduğu geliri de bina için harcayarak okulu baştan aşağı tadilata soktu. Çalışmaların son aşamalarına geldiğini belirten okul idaresi "okulun dış duvarları dekoratif sıva ile sıvanıp boyandı. Giriş kapısı ferforje olarak yenilendi.  Giriş kapsına öğrenciler ıslanmasın diye çatı yapıldı. Binamızın çatısı komple baştan yapıldı. Okul giriş katına 15 Temmuz ile ilgili dev tabela karşısına bölümlerle ilgili rengarenk tabelalar asıldı. Yine giriş katında yer alan kupa bolümü estetik bir şekilde yenilendi. Ayrıca Atatürk  köşesi sıfırdan yapıldı. Tavana gök yüzü ve Türk bayrağı motifli gergi tavan yapıldı. Okulumuzun tüm koridorları öğrencilerin isteği üzeri beyaza boyandı.1,2,3 katların zeminlerindeki kara taşlar sokulup yerlerine tertemiz görünümlü fayanslar döşendi. Öğretmenler odasında ki eski dökük dolaplar yerini rengarenk dolaplara bıraktı. Yine öğretmenler odasına Öğretmenlerimize yakışır masa yapıldı ve tavana gökyüzü motifli gergi tavan yapıldı. Moda Tasarım Alanımıza öğrencilerimize daha iyi eğitim verme adına son model sanayi tipi ütüler. dikiş makinaları, rençme makineleri ve overlok makinaları alındı. Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında tüm fırınlar yenilendi. Yerler komple kırılarak temiz ve ferah alan oluşturmak adına fayansla kaplandı. Bilişim Teknolojileri Alanına, Çocuk Gelişimi Alanına, Moda Tasarım alanının Tüm duvarları boyandı, perdeleri yenilendi, dolapları yenilendi ve yerler sağlıklı ve temiz olması adına parke ile kaplandı. Bilişim atölyesine yeni bilgisayarlar alındı.3 katımız öğrencilerin yaptığı resimlerle donatıldı. Edebiyat Sokağı haline getirildi. Beden eğitimi öğretmenimizin odası öğrencilerimiz tarafından boyandı resimlendi ve duvar çalışmaları yapıldı. Kantinimizin çatısı asma çatı yapıldı duvarları boyandı, kalorifer tesisatı çekildi. Okul girişine okulun güvenliğini sağlamak adına güvelik kabini getirildi. Okulumuzun güvenliği sağlandı. Okulumuzda son 4 yıldır 1400 kişiye yemek yapılmakta İlçenin tüm taşımalı yemeği tarafımızda yapılıp dağıtılmaktadır. Öğrencilerimize uygulama alanı oluşmaktadır. Anasınıfımıza kışın öğrencilerin oynayabileceği kış bahçesi yapıldı” diyerek okulun ayrıca son 4  yılda 30 tane öğrencini 4 yıllık fakültelere, 220 tane öğrencisini iki yıllık üniversiteye gönderdiğini belirtip son altı yıldır da ilçede ÖSYM başvuru merkezi olduğunu vurguladı.
Bu haber 397 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:32:10 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima