BAŞKANLIKTA 8 İSİM YARIŞACAK

BAŞKANLIKTA 8 İSİM YARIŞACAK

22 Şubat 2019 Cuma 16:34

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için Belediye Başkan adaylıkları ve Meclis üyesi adaylıkları için Yüksek Seçim Kurulu'na aday listelerinin teslim süresi dün saat 17.00 itibarı ile sona erdi. Orhangazi'de 31 Mart yerel seçimlerinde 8 isim Belediye Başkan adayı olmak için yarışacak. HDP ise bu seçimlerde Orhangazi'de ilk kez aday çıkarmadı.

31 Martta yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimlerinde aday listelerinin Yüksek Seçim Kuruluna teslim süresi dün saat 17.00´de tamamlandı. Orhangazi´de Yerel seçimlerde Orhangazi´den 8 isim belediye başkan adaylığı için yarışacak.

7 PARTİ, 1 BAĞIMSIZ

Orhangazi´de Ak Parti ve MHP´nin oluşturduğu Cumhur İttifakı´nın adayı Bekir Aydın, CHP ve İyi Parti´nin oluşturduğu Millet İttifakı´nın adayı İsmail Yılmaz, Saadet Partisi´nin adayı Mücahit Hatipoğlu, Bağımsız Türkiye Partisi´nin adayı Muhammet Ali Varlı, DSP´nin Belediye Başkan adayı İbrahim İnce ve Vatan Partisi´nin Belediye Başkan adayı Süleyman Yurddaşer´in yanı sıra Bağımsız Belediye Başkan adayı Engin Yavuz, Orhangazi Belediye Başkan adayı olabilmek için 31 Mart Yerel seçimlerinde Orhangazili seçmenden destek arayacak.

HDP İLK KEZ ADAY ÇIKARMADI

31 Mart Yerel seçimlerinde ise HDP Orhangazi´de aday çıkarmadı. HDP uzun yıllar sonra ilk kez Orhangazi´den aday çıkarmama kararı aldı.
Bu haber 287 kez okunmuştur.
Kategori:
21.3.2019 16:05:32 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.