İstiklal Marşı'nın kabulünün yıldönümü kutlandı

İstiklal Marşı'nın kabulünün yıldönümü kutlandı

14 Mart 2019 Perşembe 13:59

Orhangazi Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü İstiklal Marşı'nın Kabulünün 98.Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenledi. Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen programa ilçe protokolü, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşı´nın TBMM´de Kabulünün 98.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı Süleyman Şah Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı bir programla kutlandı. Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz,Garnizon Komutanı Per.Atğm.Ömer Birinci, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Coşkun, Emniyet Müdürü Halis Erdoğan, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun´un yanı sıra okul müdürleri ve öğrencilerin katıldığı program İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı. Ardından okul müdürü Cüneyt Vardar, günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz´ın İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u anlatan konuşmalarının ardından ilçe genelinde düzenlenen, şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Programda İstiklal Marşı oratoryosu Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenirken, anma programı Mehmet Akif Ersoy´un hayatı ve İstiklal Marşının yazılma sürecini anlatan videolarla tamamlandı. 
Bu haber 321 kez okunmuştur.
Kategori:
21.7.2019 23:10:57 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima