Belediyede e-ruhsat dönemi başladı

Belediyede e-ruhsat dönemi başladı

6 Mayıs 2019 Pazartesi 10:16

Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından vatandaşların işyeri açma ve çalışma ruhsatı başvurularını zaman kaybı yaşamadan hızlı ve kolay biçimde resmi internet sitemiz olanhttp://www.orhangazi.bel.tr üzerinden gerçekleştirebilecekleri e-başvuru uygulamasını hizmete sundu. Yeni sistemle artık ruhsat başvuru işlemleri online sistem üzerinden daha kolay gerçekleştirilebilecek.

Gelişen teknoloji ile birlikte vatandaşların hayatını kolaylaştıran Orhangazi Belediyesi,   e-belediye hizmetine yeni bir uygulama ekledi. Bu kapsamda iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak isteyen vatandaşlar online sistem üzerinden tek tıkla işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek.

Vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile hayata geçirilen e-ruhsat sistemi sayesinde artık iş yeri açmak isteyen vatandaşlar ruhsat başvurularını belediyeye gitmeden internet sitesi üzerinden kolayca halledebilecek. Yeni sistemle işverenler tek tıkla işyeri açma ve çalışma ruhsatı başvurusunu kolaylıkla yapabilecekler.

ONLİNE SİSTEM İLE KOLAY BAŞVURU İMKÂNI

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, Orhangazi Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan http://www.orhangazi.bel.tr adresi üzerinde yer alan online işyeri e-ruhsat başvurusu linkine tıklayarak “online işyeri ruhsat başvurusu” sayfasında yer alan başvuru bilgileri kısmının doldurulması ile süreç başlayacak olup, belediyemize ulaşan başvurunun Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından uygunluğu incelenerek onaylandığı takdirde evraklar müdürlük tarafından vatandaşa iletilecektir. Böylelikle vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak bu uygulamayla zaman kaybının önüne geçilerek bekleme süresinin azaltılması planlanmaktadır.
Bu haber 180 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:33:13 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima