ARSA SATIŞI İÇİN YETKİ ALINDI

ARSA SATIŞI İÇİN YETKİ ALINDI

6 Mayıs 2019 Pazartesi 11:03

Orhangazi Belediyesi’nin Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısı Bekir Aydın başkanlığında yapıldı. 16 maddenin görüşülüp karara bağlandığı Meclis toplantısında 5 mahallede 11 parça arsa satışı  ile birlikte bazı birlik üyeliklerinden çıkılması kararı mecliste kabul edildi

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra oluşan yeni Orhangazi  Belediyesi Meclisi ikinci meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis toplantı salonunda Bekir Aydın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 16 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

KAPALI PAZARYERLERİNİN TAHSİS KARARLARI İPTAL EDİLDİ

Mayıs Ayı Belediye meclis toplantısında daha önce tahsisi düşünülen Kapalı Pazaryeri ile Perşembe Pazarı ile ilgili alınmış olan tahsis kararları iptal edilerek iki kapalı pazaryerinin işletme hakkı Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesine alındı. Öte yandan Örnekköy Mahallesi ile Hürriyet Mahallesindeki bazı arsalar ile ilgili plan düzenlemeleri de  yeniden görüşülmek üzer İmar Komisyonuna havale edildi.

3 MÜDÜRLÜK KAPATILDI

Orhangazi Belediyesi’nin mayıs meclisinde Çevre ve Kontrol Müdürlüğü kapatılarak Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesine, Sosyal İşler ve Spor Müdürlükleri de kapatılarak Kültür Müdürlüğü bünyesine dahil edilmesi kararı da oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında 2018 Mali yılı kesin hesabı da görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Mayıs meclisinde Bursa Belediyeler Birliği, İznik Gölü Koruma Birliği ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği’ne 5’er kişilik üyelerin seçimi yapıldı. 

ORHANGAZİ BELEDİYESİ 4 BİRLİKTEN ÇIKTI

Belediye Meclisinin dünkü oturumunda ayrıca Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa İli Hayvancılığı Geliştirme Birliği üyeliklerinden çıkılması kararı oy birliği ile kabul edildi. Böylece Orhangazi Belediyesi yıllardır yer aldığı 4 birlikten ayrılmış oldu.

BAŞKAN YARDIMCILARINA BAŞKAN MAAŞININ ÜÇTE İKİSİ ÖDENECEK

Orhangazi Belediyesi’nin mayıs ayı meclis toplantısında Orhangazi Belediye Başkanlığına getirilen İlhan Kılıç ve İbrahim Korkmaz’ın alacağı maaşlar da belirlendi. Belediye Başkan  yardımcılarının maaşları belediye başkanı maaşının üçte ikisi olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Orhangazi Belediye başkanının maaşı yasal sınır olan 10 bin 300 olduğu için yardımcılarının maaşı da yaklaşık 7 bin TL olacak.

PİKNİK ALANLARININ KİRA FİYATLARI BELLİ OLDU

Orhangazi Belediyesi Mayıs meclisinde İznik Gölü Çamlık tesisleri ile Yeni Sölöz Ayazma ve Yeniköy Maşatlık mevkiindeki piknik alanlarının kuruluşlara günlük kira bedelleri de belirledi. Buna göre piknik alanlarının günlük kiralama bedeli  plan ve bütçe komisyonu tarafından belirlenecek.

11 PARÇA ARSA SATIŞI

Orhangazi Belediyesi’nin dünkü meclis toplantısında ayrıca Yeniköy, Örnekköy, Hürriyet, Akharem ve Muradiye Mahallelerinde belediyeye ait  13 parça arsanın satışı ile ilgili belediye encümenine yetki verilmesi kararı görüşüldü. Bu maddenin görüşülmesi esnasında AK Partili Meclis üyesi İlhan Kılıç´ın talebi ile Yeniköy ve Örnekköy´deki birer arsanın satış listesinden çıkarılması görüşüldü ve kabul edildi.

ARSA SATIŞI OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Madde ile ilgili görüşmeler esnasında CHP, MHP ve İyi Partili meclis gruplarının yanı sıra Demokrat Partili meclis grubunun arsa satışlarına karşı oldukları ile ilgili görüş belirtmelerinin ardından yapılan oylama sonrasında 11 parça arsanın satış yetkisinin belediye başkanı Bekir Aydın´a verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.
Bu haber 783 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:38:15 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima