IHH'da Ramazan bereketi

IHH'da Ramazan bereketi

15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:24

Türkiye dahil Dünyanın 120 ülke ve bölgesinde Ramazan faaliyetleri yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, Orhangazi İlçemizde de yoğun bir hafta geçirdi.

27 yıllık tecrübe ile faaliyetlerini aksatmadan sürdüren İHH Vakfı, 2019 Ramazan Ayında:  100 bin kişiye iftar sofrası, 67.920 yetim ve çocuk için bayramlık, 300 binden fazla aileye Ramazan Kumanyası, zekat, Fitre ve Sadaka dağıtımları gibi projeler ile toplamda 3 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflemişti. Bu amaçla ekipler halinde Türkiye’den Brezilya’ya, Gazze’den Bolivya’ya, Yemen’den Hindistan’a 120 ülke ve bölgeye Türkiye’nin emanetlerini ulaştırmaya gittiler. Bursa İHH Orhangazi Temsilcisi Kasım Kurt Ramazan ayının ilk haftasında Orhangazi’de yürüttükleri çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “2014 yılı Mart ayından bu yana Orhangazi İlçemizde yardım çalışmalarını yürütüyoruz. Başta yetim aileler olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere daimi ve dönemsel yardımları ulaştırıyoruz. Yardım ulaştıracağımız aileler hakkında araştırma yapıyor ve gerekli kayıtları tutuyoruz. Bu süreçte yüzden fazla aile ile tanışıklığımız oldu. Bizler İHH Orhangazi ekibi olarak genel merkezimizden ve Orhangazili hayırseverlerden gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 2019 Ramazan ayının ilk haftasında ise 95 ailemize gıda kolisi, İlçemizdeki yetim ailelerimize 2350 TL maddi yardım,  14 Yetim Çocuğa Bayramlık Kıyafet Bağışı Temini, Mülteci Kampları için 1000 TL Destek Bağışı, İHH Vakfı tarafından yürütülen projeler için toplamda 9000 TL bağış desteği yürütüyoruz. İyiliği sadece iyi olduğu için yapan tüm Orhangazili kardeşlerime çağrımdır: destek verin!  Un, kuru gıda, nakit bağış, 20´si Orhangazi´de olmak üzere 2 bin 250 yetime bayramlık hediyeleri, 6 bin 911 ramazan kumanyası , yeni iftar sofralarının açılması ve zekat, fitre gıda desteği  gibi faaliyetlerimiz olacak dedi.   
Bu haber 77 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:34:36 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima