MHP'DEN YİNE KARATOSUN ÇIKIŞI

MHP'DEN YİNE KARATOSUN ÇIKIŞI

22 Mayıs 2019 Çarşamba 11:56

MHP İlçe başkanı Necati Güneş yazılı bir açıklama yaparak Orhangazi’de Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun’a yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Cumhur İttifakının 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkenin beka sorunu üzerine kurulduğunu hatırlatan MHP ilçe başkanı Necati Güneş, son dönemlerde yerelde özellikle bazı kurum ve kuruluşların yöneticilerinin Cumhur İttifakının ruhuna aykırı tavır ve davranışlar sergilediğini üzülerek görmekteyiz. Bu ve buna benzer uygulamaların son örneği ilçemiz Milli Eğitiminde yaşanmaktadır dedi. Güneş, milli eğitim müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve uygulamaları artık ilçemizde tahammül edilemez bir hal almaktadır. Cumhur İttifakı ortağı olarak sahada vatandaşlarımızla dertleştiğimizde maalesef eğitim ile alakalı onlarca sorun ve sitemle karşılaşmakta ve bunların sorumlusu olan Milli Eğitim Müdürünün olduğunu görmekteyiz diye sürdürdüğü açıklamasında, Merkezi sınavla öğrenci alan okullar arasında ilçemizde bir Anadolu veya fen lisesi olmaması, açılması adına bir girişimde bulunulmamış olması, okulların fiziki yapılarının plansız bir şekilde kullanılması, milli eğitim müdürlüğü bünyesinde 3 adet şube müdürü kadrosu bulunmasına rağmen 4 kişinin görevlendirilmesi, okullarımızda çalışma barışının kalmaması, MOBBİNG  gibi uygulamaların son dönemde iyice yaygınlaşmış ve okullarımızda huzur kalmamıştır. TOKİ bölgesinde yer alan Anadolu Lisemiz aşağıya taşınmış sonrasında ardından aynı binada Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu plansız programsız bir şekilde açılmış ve binanın büyük bölümü atıl durumda bırakılmıştır dedi. Okulların dönüşümünün de plansız yapıldığına vurgu yapan Necati Güneş, Ali Tekin Ortaokulu hem de ÇPL öğrencileri mağdur edilmiştir. Yine bu yıl yapılması planlana dönüşümler hakkında herhangi bir şekilde veli, STK veya kamuoyu ile paylaşım fikir alışverişi yapılmadan çalışmaların el atından sürdürüldüğü duyumları tarafımıza iletilmektedir. En son ÇPL de yaşanan hadiseler Milli Eğitim Müdürlüğünün iş bilmez, keyfi ve hukuk tanımaz tavrının son örneği olarak hafızamızda yerini alacaktır. Sorumlu siyasetin gereği Cumhur İttifakının ortağı olarak yapılan her işin atılan her adımın sonuçlarını takip etmek görevimizdir. Yapılan bu çalışmalar ve bürokrasinin bu tavrı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin ortaya koydukları cumhur ittifakı ruhuna aykırı hareket ve fiiller teşkil etmektedir. Bu nedenlerden dolayı sorumluluk makamında olan kişilerin sorunun çözümü adına gereken adımları atmasını bekliyor ilçemiz öğrenci veli ve kamuoyu adına atılacak adımların takipçisi olacağımızı ilan etmek istiyorum dedi.   
Bu haber 363 kez okunmuştur.
Kategori:
16.9.2019 20:22:36 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima