YENİKÖY'DE YIKIM BAŞLIYOR

YENİKÖY'DE YIKIM BAŞLIYOR

22 Mayıs 2019 Çarşamba 12:11

Orhangazi Belediyesi Yeniköy Meydanı için ilk adımı attı. Daha önce sık sık gündeme gelen ancak somut adım atılamayan çalışma ile ilgili Orhangazi Belediyesi tarafından çalışma başladı. Yıkılacak olan binaların alanı ise meydan ile birleştirilerek yeşil alan olarak kullanacağı öğrenildi.

Orhangazi Belediyesi tarafından Belediyeye ait iş yerlerine resmi tebligat yazısı gönderilerek yazıda; “Mülkiyeti Belediyemize ait Yeniköy Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan dükkanların yer aldığı binanın yıkım işlemi yapılacağından dolayı 15 gün içinde tahliye edilmesi hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim” denildi.

 

ESKİ BELEDİYE ALTINA TEKLİF EDİLDİ

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın mevcut yıkılacak yerde bulunan 5 esnafı mağdur etmemek adına da çalışma yaptığı öğrenilirken eski Belediye Binası altında bulunan dükkanların esnaflara teklif edildiği öğrenildi. Orada bulunan esnaflarla bir araya geleceği öğrenilen Başkan Aydın’ın hiç kimsenin mağdur edilmeden Yeniköy Mahallesi sakinlerinin yıllardır beklediği meydan genişletmesinin gerçekleşeceğini de belirttiği öğrenildi.

 

15 GÜNLÜK SÜRE VERİLDİ

Yıkılacak olan binada toplam 15 iş yeri bulunurken bunlardan sadece 5 tanesinde esnaflar var. Belediyeden yapılan tebligatla esnaflara işyerlerinin boşaltılması için 15 gün süre verildiği öğrenildi. Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın birkaç gün içerisinde esnaflarla bir araya gelerek gerekli değerlendirmeleri de yapacağı öğrenildi.
Bu haber 292 kez okunmuştur.
Kategori:
16.9.2019 20:22:08 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima