Vali Canbolat'tan Genç Girişimcilere tavsiyeler

Vali Canbolat'tan Genç Girişimcilere tavsiyeler

24 Mayıs 2019 Cuma 10:46

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bursa Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Başkanı İbrahim Özmen ve icra kurulu üyeleri, Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı ziyaret etti. Vali Canbolat, genç girişimcilere “Endüstri 4.0 sanayi devrimini her alanda kullanın, hayal kurmaktan, yeniliklerden vazgeçmeyin” tavsiyesinde bulundu.

Bursa Ticaret Borsası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu, ilk ziyaretini Bursa Valisi Yakup Canbolat’a gerçekleştirdi.  TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen, Başkan Yardımcıları Musa Öztürk, Samet Dinçer ve Taylan Devrim Ercan, İcra Kurulu üyeleri Hüseyin Durmaz, Sinan Ortakçı, Oray Üsküdar ve Bekir Bayıklı’dan oluşan heyet, girişimciliğin yaygınlaştırılması noktasındaki hedeflerini ve yol haritalarını Vali Canbolat ile paylaştı.

 

ÖZMEN; ‘BURSA, GİRİŞİMCİLİĞİN MERKEZİ’

Bursa’nın Osmanlı’dan günümüze girişimciliği merkezi olduğuna dikkati çeken TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Özmen, “Bursa her zaman girişimciliğin merkezi olmuştur. Tarım, sanayi, turizm ve ticaretin önemli bir merkezi Bursa’dan Türkiye ve dünyaya daha fazla girişimci genç iş insanlarının yetişmesi için dünyadaki yenilikleri ve güçlü genç girişimci potansiyelimizi tek bir merkezde buluşturmak adına Girişimcilik Evi projesini hayata geçirmeyi hedefliyoruz.’ dedi.  Özmen, TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu’nun faaliyetlerini Bursa Ticaret Borsası koordinatörlüğünde sürdürdüğünü belirterek, ‘Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı ve başarılı iş insanı büyüklerimizin proje ve hedeflerimize yönelik destekleri bize güç veriyor” diye konuştu.

 

“ENDÜSTRİ 4.0’DAN VAZGEÇMEYİN”

Bursa’nın genç bir nüfusa sahip önemli bir ticaret ve sanayi şehri olduğuna dikkati çeken Bursa Valisi Yakup Canbolat genç girişimcilere şu tavsiyelerde bulundu: “Dünyanın yeni çalışma modeli Endüstri 4.0’ı sanayinin her alanında kullanmaya gayret edin. Dördüncü sanayi devrimi de denilen Endüstri 4.0 ile birlikte birçok yeni kavram da önümüze gelmiştir. Sanayi kenti Bursa’da yeni teknoloji hamlelerini daha fazla uygulamak, dijital dönüşüm ile verimliliğimizi arttırmak için üretim ekonomisi alanımızı genişletmeliyiz. Özelikle makina ve techizat alanlarında katma değeri yüksek yenilikçi ürünleri Bursa’dan dünyaya sunabiliriz. Bununla beraber genç girişimcilerimizin dijital dünyayı daha fazla kullanarak e-ticarette iş modellerini yaygınlaştırmalarını tavsiye ediyorum.” 

 
Bu haber 500 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:15:48 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima