SAĞLIKLI HAZIRLAYIP, SAĞLIKLI BESLENDİLER

SAĞLIKLI HAZIRLAYIP, SAĞLIKLI BESLENDİLER

27 Mayıs 2019 Pazartesi 11:39

Orhangazi Sağlıklı Hayat Merkezi kendi bünyesinde yürüttüğü “Sağlıklı Besin Hazırlıyorum ve Sağlıkla Gülümsüyorum” etkinliği ile anaokulu öğrencilerini bir araya toplayıp hem kendi kendilerine sağlıklı yiyecek hazırlama hem de beslenme kültürünün eğitimini veriyor. SHM’de dün anaokulu öğrencilerine Merkezde görevli Diyetisyen, çocuk gelişimi ve diş hekimi eşliğinde eğitimler verildi. Eğitimlerde renkli görüntüler yaşandı.

Orhangazi Sağlıklı Hayat Merkezi’nde bir çok branşta ücretsiz eğitim ve sağlık programları verilmeye devam ediyor. Sağlıklı Yaşam Merkezi Diyetisyen, çocuk gelişimi ve diş hekimi nezaretinde hem merkeze gelen ana sınıfı öğrencilerine hem de okullara kadar giderek sağlıklı beslenme ve diş sağlığı eğitimleri vermeye devam ediyor.

 

ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ AŞÇI OLDU

Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde dün sabah saatlerinde diyetisyen Mehtap Oktay Gündüz, Çocuk Gelişimi uzmanı Ebru Tekgöz ve Diş Hekimi Mehtap Aydın öncülüğünde bir grup ana sınıfı öğrencisine eğitim verildi. SYM’de konferans salonunda başlayan eğitim programında ana sınıfı öğrencilerine SYM uzmanları tarafından sağlıklı beslenme konusunda sunum yapıldı. Daha sonra Sağlıklı Yaşam Merkezi’ndeki mutfakta aşçı olan minik öğrenciler diyetisyen Mehtap Oktay Gündüz’ün talimatları ile kendi elleri ile sandviçlerini hazırlayıp hep birlikte yediler.

 

DİŞ KONTROLÜ VE DİŞ FIRÇALAMA

Sağlıklı Besin Hazırlıyorum ve Sağlıkla Gülümsüyorum eğitim programı kapsamında sandviçlerini bitiren öğrenciler daha sonra diş hekimi Mehtap Aydın’dan diş bakımı ile ilgili kısa bir eğitim aldıktan sonra SYM tarafından dağıtılan diş fırçaları ile dişlerini fırçaladılar. Ana sınıfı öğrencilerinin daha sonra diş kontrolleri yapıldıktan sonra eğitim programı sonunda her öğrenci ve velileri için hazırlanan sertifikalar verildi.
Bu haber 185 kez okunmuştur.
Kategori:
16.9.2019 20:23:26 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima