IHH 34.TIR'ı dualarla yola çıktı

IHH 34.TIR'ı dualarla yola çıktı

9 Haziran 2019 Pazar 14:43

İnsani yardım Vakfı Orhangazi Şubesi, Suriye’de devam eden savaş ve iç karışıklık nedeniyle mağdur olan milyonlarca mülteci için yardım kampanyalarını sürdürüyor. IHH Orhangazi Şubesi bu kapsamda kur erzak yardımları ile dolu olan 34.Yardım TIR’ını önceki gün dualarla yola çıkardı.

IHH Orhangazi Şubesi tarafından ilçe genelinde yapılan kampanya ile toplanan kuru gıda ve bakliyat ile diğer insani yardımların yer aldığı bir TIR Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen tören ile uğurlandı. Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, IHH Orhangazi Şube Başkanı Kasım Kurt ile çok sayıda yardım gönüllüsünün katıldığı uğurlama töreninde konuşan IHH Orhangazi Şube Başkanı Kasım Kurt Suriye’de 500 binden fazla insanın hayatını kaybettiğini 5 milyondan fazla insanın ülke dışına çıktığını ve halen 13,5 milyon kişinin de insani yardıma ihtiyaç duyduğunu belirterek, IHH olarak yardımsever Orhangazi halkı ile birlikte topladığımız yardımlar sonrasında 34.TIR’ımızı yola çıkarıyoruz. Bize destek olan tüm ilçe halkımıza teşekkür ediyorum dedi. Ardından yapılan dualarla birlikte TIR, iyilik Turu sloganı ile yola çıktı.  
Bu haber 555 kez okunmuştur.
Kategori:
4.4.2020 14:32:16 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima